Trails in the Sky to satysfakcjonująca przygoda, która łączy ekscytującą fabułę ze sprytną rozgrywką.

The Legend of Heroes: Trails in the Sky to pierwsza gra z tej strategicznej serii RPG, która zostanie wydana w USA. Wiele elementów taktycznych sprawia, że ​​walka jest interesująca i często wymaga od ciebie większej przechytrzenia wrogów w wyjątkowy sposób, przy wysokim poziomie trudności poziom zachęca do pozostawania o krok przed przeciwnikami. Chociaż rozgrywka w Trails in the Sky jest satysfakcjonująca, to pokręcona fabuła miłości i oszustwa naprawdę cię wciąga.

Estelle zaciekle rywalizuje o uczucia Joshuy.Estelle zaciekle rywalizuje o uczucia Joshuy.

Wciągająca historia uwalnia jedną tajemniczą tajemnicę po drugiej, łącząc cię z bogatymi postaciami i romantyczną fabułą. Gra rozpoczyna się w małym miasteczku Rolent w Królestwie Liberl, gdzie młoda córka bohaterki Estelle i jej osierocony przyjaciel Joshua właśnie ukończyli szkolenie, aby zostać naramiennikami, służącymi, które walczą dla dobra społeczności ludzie. Kiedy ojciec Estelle, doświadczony handlarz, nagle znika, duet wyrusza na poszukiwanie go, demaskując ogólnokrajowy spisek. Dialog jest nieco ciężki, ale niezapomniane postacie utrzymują go przy życiu przez zabawne przekomarzanie się; spotykasz zalotnego barda, apodyktycznego Cygana i chłopca z kolczastymi włosami, który ma problem z postawą tak wielki jak jego gigantyczny miecz, a także interesującą obsadę drugoplanową z bogatą historią. Estelle i Joshua są dość skomplikowani, ponieważ ukrywają swoje uczucia i swoje prawdziwe zaangażowanie w to polityczne fiasko, podczas gdy rozwija się czarujący romans. Ta fabuła kryje w sobie coś więcej, niż na pierwszy rzut oka, a to, co zaczyna się od prostego dążenia do uratowania ojca Estelle, zamienia się w historię przeznaczenia.

Ciekawe zadania związane z bransoletkami wzbogacają eksplorację, dzięki czemu odkrywanie prostych labiryntów gry jest o wiele bardziej satysfakcjonujące. Każde miasto ma swoją unikalną historię, która posuwa historię do przodu, twórczo łącząc elementy fabuły z lochami. W jednej pracy eskortujesz zrozpaczonego fotografa przez pełną potworów wieżę, aby mogła zrobić idealne zdjęcie; inny prosi cię o zorganizowanie tajnej akcji ratunkowej w silnie strzeżonej willi. Aktywujesz także przyzwoitą różnorodność zadań pobocznych, w tym prace eksterminacyjne potworów i poszukiwanie skarbów. Chociaż większość lochów w grze to niewiele więcej niż labirynty, ich ukryte korytarze i opcjonalni bossowie sprawiają, że są kuszące.

Turowy system walki jest nieco powolny, ale satysfakcjonujący, często zaskakujący mocnymi elementami strategicznymi. Bitwy toczą się na dużej siatce, która ogranicza twój zasięg ruchu, przenosząc uwagę taktyczną z otaczających wrogów poza zasięgiem na manewrowanie lub po prostu ich wyprzedzanie. W tym celu aktywowane jest kołowrotek, który oferuje bonusy bojowe, losowo dające prezenty w postaci regeneracji zdrowia i zwiększenia siły, które mają ogromne znaczenie w walce wręcz. Możesz zmonopolizować większość tych bonusów dla swoich sojuszników, opóźniając tury wroga, ale twoi przeciwnicy nie ułatwiają ci tego, często rzucając na siebie zaklęcia prędkości, aby uzyskać premie do trafień krytycznych z zaskakującą skutecznością. Na szczęście niszczycielskie ataki, zwane S-breakami, dają ci przewagę, łamiąc kolejność tur, pozwalając ci wyrwać przeciwnikowi premię tuż przed jej użyciem przeciwko tobie. Inną dobrą strategią jest szybkie wyeliminowanie oznaczonego wroga z premią do tury, co możesz zrobić, wykorzystując jego słabości żywiołów za pomocą magii.

Błyskotliwe S-breaks zakłócają kolejność tur, zadając niszczycielskie obrażenia.Błyskotliwe S-breaks zakłócają kolejność tur, zadając niszczycielskie obrażenia.

System orbit pozwala strategicznie dostosować postacie, aby nadrobić ich niedociągnięcia. Kule, mechaniczne urządzenia, które pozwalają ci używać magii, określają różnorodność twoich zaklęć, w zależności od tego, z jakim kwarcem żywiołów je połączysz. Włożenie Kwarcu Wodnego pozwala rzucać magię leczniczą; podczas gdy aktywacja Kwarcu Liparyjskiego uruchamia wiry. Siła tych zaklęć będzie zależeć od twojego poziomu kwarcu, a zaawansowany kwarc odblokuje twoje najbardziej niszczycielskie umiejętności. Chociaż zbieranie kwarcu i odkrywanie nowej magii jest zabawne, możesz również skorzystać z jego premii do statystyk i umiejętności wsparcia, aby wzmocnić swoich sojuszników. Jeśli chcesz na przykład zwiększyć obronę Estelle, możesz użyć kwarcu ziemi, aby bezpośrednio zmodyfikować jej statystyki obrony, jednocześnie dając jej dostęp do zaklęcia ochronnej tarczy podczas walki.

Dobra różnorodność wrogów i sprytni bossowie powinni trzymać cię na palcach. Potwory mają zróżnicowany zestaw umiejętności, które mogą rywalizować z twoimi, i są wystarczająco przebiegłe, aby dostosować swoją taktykę do twoich działań. Wrogowie często otaczają twoich uzdrowicieli lub powodują problemy ze statusem, takie jak dezorientacja, jeśli zbliżysz się zbyt blisko, ogłuszając kolegów z drużyny za swoimi magami. Bossowie rzucają również potężne zaklęcia obszarowe lub stosują sprytną taktykę, wzywając posiłki lub eksplodując po śmierci na ostatni śmiech. Pomimo tak wielu wyzwań poziom trudności gry jest nadal bardzo przyjazny dla użytkownika i automatycznie dostosowuje się, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy. Ta poręczna konfiguracja obejmuje wszystko, od standardowych bitew po misje. Na przykład w jednym segmencie musisz przekraść się przez miasto, unikając wrogich żołnierzy. Gra stopniowo zmniejsza liczbę patrolujących strażników, jeśli zostaniesz złapany, ograniczając potencjalną frustrację i dając ci chwilę do namysłu.

Szczegółowe środowiska 3D podkreślają czarującą atmosferę gry, obejmującą imponującą architekturę i bujną przyrodę obfitującą w lasy i łąki. Miasta charakteryzują się skomplikowanymi budynkami, uroczymi znakami drogowymi i małymi straganami z jedzeniem, które dodają malowniczego krajobrazu. Krótkie postacie w grze początkowo wyglądają trochę dziwnie, ale ich szczegółowe stroje i urocze portrety szybko rosną, jednocześnie wzmacniając ich osobowość. Dobra ścieżka dźwiękowa nadaje odpowiedni ton, zapewniając niesamowitą melodię harmonijki do romantycznych scen i energiczne melodie celtyckie do odkrywania. Efekty walki wyglądają i brzmią świetnie, z przerwami w kształcie litery S i zaawansowanymi zaklęciami, które dodają wystarczająco dużo polotu, aby Cię zainteresować, chociaż minimalna gra głosowa jest rozczarowaniem.

Sprytni wrogowie używają przeciwko tobie potężnej magii obszarowej i powolnych zaklęć, aby obezwładnić kołowrotek.Sprytni wrogowie używają przeciwko tobie potężnej magii obszarowej i powolnych zaklęć, aby obezwładnić kołowrotek.

Trails in the Sky to 50-godzinna epopeja, która zawiera mnóstwo pobocznych zadań do wykonania. Po ukończeniu przygody nie ma zbyt wielu dodatkowych treści, ale jest nowy tryb gry bonusowej, który pozwala przeżyć to wszystko ponownie po wybraniu towarów, które chcesz zabrać, w tym pieniędzy i poziomów postaci. Możesz także odblokować tryby Trudny i Koszmar, zwiększając poziom trudności dla jeszcze większego wyzwania.

Legend of Heroes: Trails in the Sky charakteryzuje się dobrym kierunkiem strategicznym i mnóstwem zaciekłych przeciwników, ale naprawdę błyszczy w jego wciągającej narracji. Przekształcenie prostej misji ratunkowej w ogromny spisek przeciwko tronowi powinno sprawić, że poczujesz się nieswojo, podczas gdy raczkujący romans Joshuy i Estelle skradnie widowisko. Rezultatem jest krzepiąca przygoda, która jest mile widzianym debiutem serialu w Ameryce Północnej.

Pobierz recenzję The Legend of Heroes: Trails in the Sky

Udostępnij to