Ekscytująca rozgrywka wypełniona sprytnymi mechanikami i oprawiona w fascynującą wizję artystyczną sprawia, że ​​Outland jest doskonałym doświadczeniem.

Outland to gra platformowa zaprojektowana przez ekspertów. Delikatne sploty artystycznych rozkoszy i niezwykłe rzemiosło na wystawie robią wrażenie, a doskonałe tempo, w jakim ujawniane są jej liczne sekrety, nadaje tej oszałamiającej przygodzie imponującą głębię. Atrakcyjność Outland zaczyna się od oszałamiającego projektu artystycznego, ale piękno wykracza daleko poza powierzchnię. Jedwabiście gładkie sterowanie zapewnia solidną podstawę, a satysfakcjonujące uderzenie ostrza w bestię nadaje poważną wagę nawet najmniejszym bitwom. W ciągu pierwszej godziny staje się jasne, że Outland ma fantastyczną mechanikę i styl, ale potem powoli ujawnia się prawdziwy blask. Sprytny system dualności, w którym trzeba przejść od jasnych do ciemnych kolorów, jest znacznie bogatszy, niż sugeruje jego kapryśna natura. Niesamowity projekt poziomów zmusza cię do korzystania z tej sztuczki na różne sposoby, które pozwalają na śmierć, a sprytna krzywa trudności nieustannie wprowadza nowe umiejętności i trudniejsze wyzwania, aż osiągnie potężny punkt kulminacyjny. Outland to rzadka gra, w której puszczasz kontroler, bierzesz głęboki oddech i podziwiasz to, co się właśnie wydarzyło.

Kliknij, aby ponownie aktywować

 • Ujawniono lutową grę PS Plus… Niech rozpocznie się Crumpocalypse | Aktualności TechRadar
 • Uncharted: Kolekcja Legacy of Thieves – porównanie grafiki na PS4 i PS5
 • Historia gier Pokémon (główna seria)
 • Recenzja filmu Uncharted: Legacy of Thieves
 • Zwiastun Crysis 4 (tytuł roboczy)
 • Shin Megami Tensei V — zwiastun z nagrodami
 • Pokémon Legends: Arceus Video Review
 • Blizzard od niechcenia zapowiada nową grę survivalową | Wiadomości TechRadar
 • OlliOlli World – oficjalny zwiastun filmowy
 • Legendy Pokémonów: Arceus – Hisuian. Finał. Wejście. Ewolucje.
 • Sniper Elite 5 – zwiastun filmowy
 • Strategia trójkąta – wprowadzenie Frederica
 • Udostępniaj, rozpowszechniaj

  • Oplatać
  • Zintegruj

  Rozmiar: 640 × 360480 × 270

  • To zaczyna się na:
  • Kończy się w:
  • Samoreprodukcja
  • Hebilla

  Czy chcesz, abyśmy zapamiętali te ustawienia dla wszystkich Twoich urządzeń?

  Zarejestruj się lub zaloguj teraz!

  Aby oglądać filmy, użyj przeglądarki zgodnej z formatem HTML5. Ten film ma nieprawidłowy format pliku. 00:00:00

 • HTML5
 • Samochody
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wysoki
 • muczeć
 • Zgłoś problem Przepraszamy, ale nie masz dostępu do tej zawartości! Wpisz swoją datę urodzenia, aby to zobaczyć

  Klikając „enter”, zgadzasz się na Warunki TechRadar

  Warunki użytkowania i polityka prywatności

  Wpisać

  Teraz odtwarzane: Recenzja wideo Outland

  Historia jest mroczną opowieścią o starożytnych bohaterach, mistycznych mocach i gnijącym świecie, w którym dzieją się takie mity. Zapewnia kontekst dla twoich działań, ale nic więcej, spoczywa w tle, gdy przemierzasz tę dziwną krainę. Scenę wyznaczają słowa na ekranie i donośny głos lektora, ale wciąga cię eteryczny projekt artystyczny. Outland doskonale wykorzystuje kontrasty, aby ożywić ten wyludniony świat. Twoja postać, a także pułapki i wrogowie rozmieszczeni wokół ciebie, są pomalowane na jaskrawe, neonowe kolory. Czerwień i błękit płoną dzikością spadającej gwiazdy, a migocząca mieszanka kolorów jest równie olśniewająca, co hipnotyzująca. Ta promienna kombinacja jest równoważona przez ciemny pierwszy plan, przez który przechodzi. Duszący błękit podziemnej jaskini lub ciemnożółty opustoszałej dżungli pięknie zderzają się z żywiołowością, która wybucha na ekranie, a ta dysonansowa mieszanka nigdy nie przestaje urzekać. W tle, w oddali, zagłuszone mgłą wioski czy miasta porzucone dawno temu na pastwę losu. Outland jest piękny, ale wywołuje też uczucie melancholii. Jest tu nieopowiedziana i niszczycielska historia, do której sprytnie nawiązuje drobiazgowy projekt wizualny.

  Istnieje wiele gier, które mają responsywne sterowanie. Naciskasz przycisk lub przechylasz drążek w jedną stronę, a twoja postać reaguje w ten sam sposób. Oczekiwano takiej natychmiastowości, ale Outland wykracza daleko poza ten prosty pomysł; ruch jest przyjemnością samą w sobie. Bieganie i skakanie są obsługiwane z gracją światowej klasy tancerza, co pozwala ślizgać się po środowiskach jak marzenie. Wbiegnij na platformę i przeskocz na drugą stronę; Nie będziesz musiał się dwa razy zastanawiać. Twoje umiejętności biegania i skakania wydają się najważniejsze pod względem szybkości i dokładności, tworząc instynktowne połączenie, które wciąga cię dalej w twoją misję. Skoki na ścianach są traktowane z taką samą starannością, a kiedy ślizgasz się pod niskimi skałami, możesz niemal poczuć wiatr we włosach. Takie posunięcie jest rzadko spotykane w jakimkolwiek gatunku, a nieodłączne szczęście nadal pojawia się w walce. Kiedy tniesz i dźgasz wybraną bronią, uderzenie odbija się echem na zewnątrz. Twoje działania mają wagę, która rezonuje z każdym trafieniem, i dotyczy to tylko twojego najbardziej podstawowego ataku. Zakradnij się pod wroga, aby wyrzucić go w powietrze, i skacz, aby złapać go w powietrzu, tnąc i tnąc, aż umrą. Połączenie zręcznej precyzji i niepohamowanej zabawy sprawia, że ​​Polecenia w Outland są szczególnie niezwykłe.

  Outland to napędzana akcją platformówka 2D, która tak płynnie łączy skakanie i walkę, że nigdy nie wydaje się, by jedna miała pierwszeństwo przed drugą. Chociaż zaczynasz z niewiele więcej niż mocą biegania i skakania, szybko odblokowujesz nowe umiejętności, które dodają warstw głębi. Poręczne uderzenie w ziemię przebija się przez wrogów i z łatwością paruje; ślizg dwufunkcyjny jest tak samo skuteczny w nawigacji, jak w walce; a specjalne kapsuły wprowadzają cię w nowe obszary. Te ulepszenia są rozprowadzane w kuszącym tempie, co daje mnóstwo czasu na doskonalenie umiejętności, zanim kolejny prezent zajmie kolejną stertę sieci. Wspomniane umiejętności wzmacniają nienazwanego protagonistę, umożliwiając mu dotarcie do obszarów, które wcześniej były niedostępne. Inne moce nie są tak wszechstronne i w rezultacie nie mają takiego samego wpływu. Narzędzia bojowe, takie jak podmuch energii i potężne uderzenie mieczem, są w dużej mierze bezużytecznymi dodatkami do twojego repertuaru. Mogą ratować życie przed niektórymi trudniejszymi bossami, ale przez większość gry można ich bezpiecznie zignorować.

  Los otros jefes lo llaman Inni szefowie nazywają go „Tiny”.

  Umiejętność jest tak ważna dla twojego postępu, że ostatecznie definiuje całe doświadczenie. Na początku swojej przygody zyskujesz moc, by zmienić się w zewnętrze pokryty olśniewającym blaskiem dnia lub zgorzkniałym niewolnikiem nocy. Jego skóra zmienia kolor na niebieski lub czerwony, w zależności od tego, w jakiej obecnie jest formie, i może się natychmiast zmienić za naciśnięciem przycisku. To koncepcja rozsławiona w Dreamcast shoot-'em-up Ikaruga, a jej realizacja w Outland jest równie świeża. Zasadniczo musisz zmienić swój kolor w stosunku do koloru przeciwnika. Jeśli atakujący cię pająk jest czerwony, musisz być niebieski, aby zadać obrażenia. Kiedy latający smok wystrzeliwuje czerwone kulki w twoim kierunku, musisz być również czerwony, aby bezpiecznie wchłonąć kulki. Oznaczone kolorami platformy i kolce materializują się znikąd i znikają równie szybko, w zależności od twojego aktualnego tonu, a te pomysły manifestują się w sprytnych sekwencjach, które są do zobaczenia. Być może będziesz musiał skakać z jednej kolorowej platformy na drugą, gdy kule lecą w twoją głowę, nieustannie zmieniając swój skład, aby uniknąć śmierci. Albo gigantyczny czerwony wąż może wyskoczyć z ziemi, plując na ciebie naprzemiennymi strumieniami czerwieni i błękitu.

  Pomysły wydają się dość proste, ale w praktyce nie jest to łatwe. W miarę postępów w przygodzie poziom trudności wzrasta i będziesz bardzo szczęśliwy, że sterowanie jest tak responsywne, ponieważ potrzebujesz wszystkich przywilejów, aby pozostać przy życiu. Il ya des moments où des nuages ​​​​​​​​​​tourbillonnants de balles remplissent l'écran, faisant ressembler Outland plus strzelanka z jeu de plateforme, et vous devez changer habilement entre vos deux couleurs wlać pobyt z życiem. Podczas podstępnego odcinka z góry spadają czerwone pociski, a kiedy zmieniasz kolor na czerwony, aby uniknąć kontaktu z kwasem, z ziemi wyrastają niebieskie kolce. Musisz wybrać swoje przeznaczenie i to szybko, ponieważ każda sekunda, o której myślisz, zbliża cię do śmierci. Rozbudowany system punktów kontrolnych gwarantuje, że po śmierci nie będziesz musiał dużo chodzić po wytartym terenie, ale gra nie pomaga ci ominąć tych zagrożeń. Bieganie po ścianach jest na początku dość łatwe, ale spróbuj wykonać ten trudny manewr, gdy pociski świszczą nad twoją głową, a platformy pojawiają się i znikają. Jest gorączkowo pod każdym względem, zmuszając cię do skupienia się na przetrwaniu śmiertelnych pułapek, nie czyniąc śmierci tanią.

  Postęp jest liniowy, choć masz więcej swobody niż w przeciętnej platformówce 2D. Możesz szukać ukrytych sekretów i alternatywnych ścieżek, jeśli chcesz, lub możesz pośpieszyć do następnego celu, nie martwiąc się o działania poboczne. Świat składa się z połączonej sieci etapów, które są ze sobą tylko luźno powiązane. Wyjścia są rozrzucone wzdłuż krawędzi mapy i od razu przechodzisz przez etapy w sposób, który wyraźnie oddziela poszczególne sekcje. Z pozoru Outland wygląda jak lustrzane odbicie struktury wielu Metroidów i Castlevanii…

  Pobierz recenzję Outland

  Udostępnij to