Ekscytująca rozgrywka pełna pomysłowych mechanizmów i oprawiona w przekonującą wizję artystyczną sprawia, że ​​Outland to doskonałe doświadczenie.

Outland to profesjonalnie zaprojektowana gra platformowa. Delikatna sieć artystycznych rozkoszy i niezwykłego rzemiosła na wystawie jest zdumiewająca, a wspaniałe tempo, w jakim ujawniane są jej liczne tajemnice, nadaje tej oszałamiającej przygodzie imponującą głębię. Atrakcyjność Outland zaczyna się od oszałamiającego projektu graficznego, ale jego piękno wykracza daleko poza powierzchnię. Jedwabiście płynne sterowanie zapewnia solidne podstawy, a satysfakcjonujące uderzenie ostrza w bestię nadaje poważnego ciężaru nawet najmniejszym bitwom. W ciągu pierwszej godziny jest całkowicie jasne, że Outland ma fantastyczną mechanikę i styl do stracenia, ale potem prawdziwy blask powoli wypływa na powierzchnię. Pomysłowy system dwoistości, w którym musisz przejść od jasnych do ciemnych kolorów, jest znacznie bogatszy, niż mógłbyś uwierzyć w jego pomysłową naturę. Niesamowity projekt poziomów zmusza cię do używania tego oszustwa na różne śmiertelnie niebezpieczne sposoby, a sprytna krzywa trudności nieustannie dodaje nowe umiejętności i trudniejsze wyzwania, aż osiągnie potężny punkt kulminacyjny. Outland to rzadka gra, która pozwala puścić kontrolę, wziąć głęboki oddech i podziwiać to, co się właśnie wydarzyło.

Kliknij, aby wyłączyć wyciszenie

 • 15 rzeczy, które chciałbym wiedzieć przed rozpoczęciem Pokémon Legends: Arceus
 • Legendy Pokémon: Arceus ujawnia ten interesujący fakt | Aktualności TechRadar
 • 15 rzeczy, których nigdy nie wiesz o Uncharted
 • Gdzie jest Xur i co sprzedaje – 28 stycznia 2022
 • Sifu – Za kulisami: Dźwięk Sifu
 • Star Wars: The Old Republic – zwiastun fabularny „Dziedzictwo Sithów”
 • AI: THE SOMNIUM FILES – NirvanA Initiative Story Trailer
 • Pokemon Legends: Arceus – Gra Eventowa Zakrzywienia Czasoprzestrzeni
 • Pokemon Legends Top 20: Rozgrywka Arceus
 • Sekiro Speedrunner przełamuje wyścig GDQ z zawiązanymi oczami
 • Wydano anulowany film z gry Star Wars 1313 | Aktualności TechRadar
 • Elder Scrolls Online – filmowy zwiastun premierowy High Isle
 • Opłata

  • Oplatać
  • osadzać

  Rozmiar: 640 × 360480 × 270

  • To zaczyna się na:
  • Kończy się w:
  • Samoreprodukcja
  • Koło

  Czy chcesz, abyśmy zapamiętali te ustawienia dla wszystkich Twoich urządzeń?

  Zarejestruj się lub zaloguj teraz!

  Aby oglądać filmy, użyj przeglądarki zgodnej z formatem HTML5. Ten film ma nieprawidłowy format pliku. 00:00:00

 • HTML5
 • Samochody
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wysoki
 • Bajo
 • Zgłoś problem Przepraszamy, ale nie możesz uzyskać dostępu do tej zawartości. Wpisz swoją datę urodzenia, aby wyświetlić

  Klikając „enter”, akceptujesz warunki TechRadar

  Warunki użytkowania i polityka prywatności

  wchodzić

  Teraz odtwarzane: Recenzja wideo Outland

  Opowieść jest ponura o starożytnych bohaterach, mistycznych mocach i rozpadającym się świecie, w którym mają miejsce tego rodzaju mity. Zapewnia kontekst dla twoich działań, ale niewiele więcej, odpoczywając w tle, gdy przedzierasz się przez tę upiorną krainę. Słowa na ekranie i głośny głos lektora ustawiają scenę, ale przyciąga cię eteryczna oprawa graficzna. Outland doskonale wykorzystuje kontrasty, aby ożywić ten niespokojny świat. Twoja postać, wraz z pułapkami i wrogami umieszczonymi wokół ciebie, jest wykonana w jaskrawych neonowych kolorach. Czerwienie i błękity płoną z dzikością spadającej gwiazdy, a mieniąca się kombinacja kolorów jest równie olśniewająca, co hipnotyzująca. Ta promienna kombinacja jest zrównoważona przez ponury pierwszy plan, z którym się spotykasz. Upalny błękit podziemnej jaskini lub ponura żółć opuszczonej dżungli pięknie zderzają się z żywiołowością, która wybucha na ekranie, a ta dysonansowa mieszanka nigdy nie przestaje urzekać. W tle, w oddali, spowite mgłą wioski lub miasta od dawna porzucone własnemu losowi. Outland jest piękny, ale wywołuje też uczucie melancholii. Jest tu historia, nieopowiedziana i druzgocąca, o której doskonale dopracowany projekt wizualny sprytnie wskazuje.

  Istnieje wiele gier, które mają responsywne sterowanie. Dotkniesz przycisku lub przechylisz drążek w jednym kierunku, a twoja postać zareaguje w ten sam sposób. Można się spodziewać takiej bezpośredniości, ale Outland wykracza daleko poza ten prosty pomysł; ruch jest przyjemnością samą w sobie. Bieganie i skakanie odbywa się z wdziękiem światowej klasy baletnicy, dzięki czemu możesz szybować w otoczeniu, jakbyś był we śnie. Przebiegnij przez platformę i przeskocz na drugą stronę; Nie będziesz musiał się dwa razy zastanawiać. Twoje umiejętności biegania i skakania są pierwszorzędne w swojej szybkości i precyzji, tworząc instynktowne połączenie, które jeszcze bardziej zanurza cię w zadaniu. Skoki na ścianę są traktowane równie ostrożnie, a kiedy ześlizgniesz się pod niską skałą, możesz niemal poczuć wiatr we włosach. Takie posunięcie jest rzadko spotykane w jakimkolwiek gatunku, a nieodłączne szczęście nadal rozwija się w walce. Kiedy tniesz i dźgasz wybraną bronią, uderzenie odbija się echem na zewnątrz. Twoje działania mają wagę, która sprawia, że ​​każde trafienie rezonuje, i to tylko w przypadku twojego najbardziej podstawowego ataku. Wślizgnij się pod wroga, aby wysadzić go w powietrze i podskocz, aby złapać go w powietrzu, tnąc i tnąc, aż przestanie żyć. Połączenie zręcznej precyzji i nieskrępowanej zabawy sprawia, że ​​sterowanie w Outland jest szczególnie niezwykłe.

  Outland to platformówka 2D skoncentrowana na akcji, w której przeskakiwanie do walki jest tak płynne, że nigdy nie ma się wrażenia, że ​​jedno ma pierwszeństwo przed drugim. Chociaż zaczynasz z niewiele więcej niż mocą biegania i skakania, szybko odblokowujesz nowe umiejętności, które dodają kolejne warstwy głębi. Poręczne uderzenie w ziemię z łatwością przecina zarówno wrogów, jak i zerodowane kawałki ziemi; dwufunkcyjna zjeżdżalnia jest równie skuteczna w żeglarstwie, jak iw bitwie; a specjalne kapsuły przeniosą cię w nowe obszary. Te moce są rozdawane w kuszącym tempie, dając ci mnóstwo czasu na doskonalenie swoich talentów, zanim następny prezent usunie kolejną pajęczynę. Wspomniane zdolności wzmacniają niedocenionego bohatera, pozwalając mu dotrzeć do obszarów, które wcześniej były niedostępne. Inne moce nie są tak wszechstronne i dlatego nie mają takiego samego wpływu. Narzędzia bojowe, takie jak wybuch energii i potężne uderzenie mieczem, są w dużej mierze niepotrzebnymi dodatkami do twojego repertuaru. Mogą uratować życie przed niektórymi trudniejszymi bossami, ale przez większość gry można ich bezpiecznie ignorować.

  Mechanika zmiany kolorów wprowadza szybki refleks do zagadkowej rozgrywki. Mechanika zmiany kolorów wprowadza szybki refleks do zagadkowej rozgrywki.

  Umiejętność jest tak fundamentalna dla twoich postępów, że ostatecznie definiuje całe doświadczenie. Na początku swojej przygody zyskujesz moc zmiany na zewnątrz, która jest pokryta lśniącym blaskiem dnia lub gorzką niewolą nocy. Twoja skóra zmienia kolor na niebieski lub czerwony, w zależności od tego, w jakiej formie się aktualnie znajdujesz, i możesz zmienić ją natychmiast za naciśnięciem jednego przycisku. Jest to koncepcja rozsławiona w strzelance Dreamcast Ikaruga, a jej realizacja w Outland wydaje się równie świeża. Na podstawowym poziomie musisz zmienić swój kolor w stosunku do koloru wroga. Jeśli atakujący cię pająk jest czerwony, musisz być niebieski, aby zadać obrażenia. Kiedy latający smok wystrzeliwuje czerwone kule w twoją stronę, ty też musisz być czerwony, aby bezpiecznie wchłonąć kule. Oznaczone kolorami platformy i kolce materializują się znikąd i równie szybko znikają, w zależności od aktualnego odcienia, a te pomysły układają się w sprytne sekwencje, które są warte zobaczenia. Być może będziesz musiał przeskakiwać z jednej kolorowej platformy na drugą, gdy pociski lecą w kierunku twojej głowy, nieustannie zmieniając ustawienie, aby uniknąć nieuchronnej śmierci. Lub gigantyczny czerwony wąż może wyskoczyć z ziemi, plując na ciebie naprzemiennymi strumieniami czerwieni i błękitu.

  Pomysły brzmią dość prosto, ale w praktyce nie jest to łatwe. W miarę zagłębiania się w przygodę poziom trudności wzrasta i będziesz zadowolony, że sterowanie jest tak responsywne, ponieważ potrzebujesz wszystkich profitów, aby pozostać przy życiu. Są chwile, kiedy chmury wirujących pocisków wypełniają ekran, sprawiając, że Outland przypomina bardziej strzelankę niż platformówkę, a ty musisz zręcznie przełączać się między dwoma kolorami, aby pozostać przy życiu. Podczas podstępnego odcinka z góry spadają czerwone kule, a kiedy zmienisz kolor na czerwony, aby uniknąć ich kwaśnego dotyku, z ziemi wystrzeliwuje łóżko niebieskich kolców. Musisz wybrać swoje przeznaczenie i zrobić to szybko, ponieważ każda sekunda refleksji przybliża cię o krok do śmierci. Hojny system punktów kontrolnych gwarantuje, że po śmierci nie będziesz musiał iść daleko przez dobrze zniszczony teren, ale gra nie pomaga ci przezwyciężyć tych niebezpieczeństw. Bieganie po ścianach jest dość łatwe na początku, ale spróbuj wykonać ten trudny manewr, gdy kule przelatują nad twoją głową, a platformy pojawiają się i znikają. Jest gorączkowy pod każdym względem, dzięki czemu skupiasz się na przetrwaniu śmiertelnych pułapek, nie sprawiając, by śmierć wyglądała tanio.

  Postęp odbywa się w sposób liniowy, chociaż masz więcej swobody niż przeciętna platformówka 2D. Możesz swobodnie szukać ukrytych sekretów i alternatywnych ścieżek, jeśli chcesz, lub możesz spieszyć się do następnego celu, nie martwiąc się o działania poboczne. Świat składa się z połączonej sieci etapów, które są połączone tylko ze sobą. Wyjścia są rozrzucone wzdłuż krawędzi mapy, a ty natychmiast przechodzisz z jednego etapu do drugiego w sposób, który wyraźnie oddziela każdy…

  Pobierz recenzję Outland

  Udostępnij to