Łagodny humor i beztroska akcja sprawiają, że Rabbids Travel in Time 3D to lekka, ale nudna platformówka.

Filozofowie i pisarze science fiction od dawna ostrzegali, że podróże w czasie mogą mieć katastrofalne skutki. Najprostsza czynność może nieodwołalnie zmienić bieg historii, pozostawiając nas w świecie, w którym faszyści rządzą żelazną ręką, a pączki spadają z nieba. Biorąc pod uwagę to niebezpieczeństwo, te zwariowane małe króliczki są prawdopodobnie najgorszymi kandydatami do podróży w czasie, ale zrobiły to z zabawnymi wynikami na początku tego roku w Raving Rabbids: Travel in Time na Wii. Ich nowa wyprawa do 3DS ma podobny tytuł, ale wersja Wii oferowała różne rodzaje gier, podczas gdy ta wersja zapewnia ściśle jedną platformę. Ubierasz króliczka w głupie stroje i biegasz, skaczesz i walczysz przez cztery okresy. Akcja jest solidna, ale niezbyt ekscytująca, i nie ma zbyt wiele tego głupkowatego uroku króliczka, który mógłby urozmaicić. Rabbids Travel in Time 3D oferuje przyzwoitą ilość treści, ale jest to nudny program dla tych głupkowatych postaci.

Nie pytaj, dlaczego ten T. rex jest w wulkanie, PO PROSTU UCIEKAJ!Nie pytaj, dlaczego ten T. rex jest w wulkanie, PO PROSTU UCIEKAJ!

Gra zaczyna się od świetnego filmu pokazującego króliki niszczące ją w muzeum. Ich frywolne lekceważenie przyzwoitości i bezpieczeństwa osobistego zapewnia kilka uroczych chwil, ale niestety nie widzisz o wiele więcej tych dużych, wyrazistych modeli postaci. Przez większość gry króliczki są zdegradowane do znacznie mniejszych rozmiarów, co ogranicza ich zdolność do rozrywki. Tu i tam jest kilka zabawnych rzeczy; wpadnięcie na nowego wroga (wszyscy twoi wrogowie to króliczki w kostiumach) skutkuje humorem slapstickowym, a animowanie pomysłu kucającego króliczka (tj. upadającego na plecy) prawdopodobnie wywoła uśmiech. Ale niestety te małe króliczki nie mają wiele okazji do rozrywki, w wyniku czego gra wygląda rozczarowująco. Inne gry Kórlików nadają tytułowym zajęczakom znacznie bardziej komediową wagę i szkoda, że ​​tym razem nie są tak zabawne.

Kiedy podróżująca w czasie pralka przenosi Cię do prehistorii, nadszedł czas, aby nauczyć się podstaw. Poruszasz króliczkiem za pomocą okrągłego pada lub pada kierunkowego. Przyciski twarzy pozwalają skakać, uderzać pięściami lub podnosić przedmioty, a przycisk R pozwala biegać. Dzięki tym skromnym zdolnościom możesz przeskakiwać doły, wchodzić na pływające platformy, przełamywać bariery, pokonywać wrogów i generalnie robić rzeczy, których można się spodziewać po tego typu grach. Sterowanie działa dobrze i chociaż możesz mieć problemy ze sterowaniem podczas wyskakiwania w powietrze z nadmuchiwanych platform, ogólnie łatwo jest dostać się tam, gdzie chcesz. Istnieje bardzo płynna krzywa uczenia się, która w kółko wzmacnia podstawową mechanikę, więc nawet niedoświadczeni gracze mają mnóstwo czasu, aby poradzić sobie z rzeczami. Trudność powoli rośnie w trakcie gry, ale nigdy nie jest zbyt trudna, więc poszukiwaczom wyzwań radzimy szukać gdzie indziej.

Od królestwa prehistorii po starożytne cywilizacje i średniowiecze, Twoja podróż prowadzi przez cztery światy, każdy po około 15 poziomów. Bujna roślinność dżungli ustępuje miejsca kamiennym strukturom, a tętniące życiem tła zmieniają się w zależności od czasu. Projekt środowiska ma ładny kreskówkowy wygląd, a poza nieszkodliwym efektem głębi ostrości, istnieją różne próby wykorzystania możliwości 3D systemu. Na przykład światło wpadające przez witraże katedry działa całkiem dobrze, chociaż chrząszcz lądujący na ekranie na chwilę wydaje się zbyt kapryśny, by zrobić wrażenie.

Króliczych faraonów pochowano z tysiącami gumowych kaczuszek, aby dotrzymywały im towarzystwa w zaświatach. Króliczych faraonów pochowano z tysiącami gumowych kaczuszek, aby dotrzymywały im towarzystwa w zaświatach.

Istnieją również figurki do odblokowania, które można oglądać w 3D, a także kostiumy, których możesz użyć do przebrania swojego króliczka. Mieszanie i dopasowywanie czapek i koszul w celu tworzenia dziwnych kombinacji ma pewien urok, chociaż młodsi ludzie częściej korzystają z tych małych bonusów. Aby zdobyć te dodatki, musisz zebrać jak najwięcej gumowych kaczuszek (wersja królika na monety) na każdym poziomie. Chwytanie odbijającej się monety podczas poziomów może wymagać trudnego manewru, a zebranie jak największej liczby jest z natury satysfakcjonujące. Jeśli zbierzesz ich wystarczającą liczbę, możesz odblokować dodatkowe poziomy, które są czasowymi wyzwaniami poświęconymi wyłącznie zbieraniu kaczek. Powinieneś także uważać na Kule Energii, które odblokowują zmienione wersje poziomów, które najwyraźniej mają dziwny zwrot historyczny. W większości gra się na nich tak, jak na innych poziomach, ale jeśli nie będziesz uważać, na jakich poziomach dostępne są te kule energii, możesz znaleźć się pod koniec gry bez wystarczającej liczby kul, aby odblokować inne poziomy. Nie ma jasnego wskaźnika, które poziomy należy ponownie odwiedzić, aby znaleźć te sfery (w sumie jest ich 11). Stwórz frustrujące zakończenie, w którym czujesz się pozbawiony satysfakcji z zakończenia.

Na szczęście jest to jedna z niewielu frustracji, jakie oferuje Rabbids Travel in Time 3D. Większość gry to przewiewna platformówka w całej historii, napędzana prostą satysfakcją z pokonywania poziomów i zbierania gumowych kaczuszek. Brak wyzwań i chłodny humor ograniczają atrakcyjność tej gry, ale jest ona idealna dla młodych lub niedoświadczonych graczy szukających fajnej gry na 3DS.

Jak pobrać recenzję Rabbids Time Travel 3D

Udostępnij to