Dobrze zaprojektowana prezentacja i zapadające w pamięć etapy sprawiają, że ta dziwaczna platformówka jest zabawna przez krótki czas.

Cave to japoński programista najbardziej znany ze swojego doświadczenia w tworzeniu tradycyjnych, pełnych umiejętności strzelanek typu „bullet hell”, które przemawiają do oddanej publiczności niszowej. Ostatnio jednak firma uwidacznia publicznie swoje próby w innych gatunkach gier. Jego najnowsza gra, Nin2-Jump, to bardzo skoncentrowana platformówka, która zachęca do jak najszybszego ukończenia etapów w celu osiągnięcia dobrego rankingu. Podejmowanie wyzwań na każdym poziomie uzależnia, a długie publikowanie w rankingach sprawia, że ​​cała Twoja ciężka praca jest tego warta. Chociaż krótki czas trwania kończy tę platformówkę, zanim zechcesz rozstać się z kontrolerem, Nin2-Jump nadal zapewnia dużo zabawy, dopóki trwa.

Celem tego ninja jest szaleństwo i zabijanie marionetek… w każdym razie, kiedy zdobędzie tę umiejętność.Celem tego ninja jest szaleństwo i zabijanie marionetek… w każdym razie, kiedy zdobędzie tę umiejętność.

Opowieść, najlepiej jak potrafisz, dotyczy ninja próbującego uratować swoją ukochaną księżniczkę Sakurę przed „Imprezą AOMEKAKUSHI”, zbierając tajne zwoje ninja, których zażądała drużyna, na różnych etapach pełnych pułapek i wrogów. Historia nie jest szczególnie ważną częścią gry i jest głównie przedstawiona w tekście i fotosach, ale jej całkowicie dziwaczne tłumaczenie sprawia, że ​​jest szczególnie zabawna. Jednak dziwny urok łamanego angielskiego działa w parze z niezwykłym wyborem motywu gry. Sceny są prezentowane w 2D na symulowanym ekranie projektora, a Ninja (Twoja postać) i inne poruszające się obiekty są renderowane jako półprzezroczyste marionetki cieni, wraz z widocznymi przewodami, które odbijają je po ekranie. Wzdłuż dolnej części ekranu widać sylwetki bardzo podekscytowanych japońskich dzieci oglądających program, reagujących i kibicujących Ninja na podstawie wydarzeń, które mają miejsce w grze. Szczegółowe i pięknie ilustrowane tła i efekty, wraz z dramatycznym panoramowaniem i zaskakująco zabawnymi i krwawymi „śmierciami”, których może doświadczyć biedny Ninja (z półprzezroczystym czerwonym atramentem rozpryskującym się na projektorze), sprawiają, że styl wizualny Nin2-Jump jest wyjątkowy.

Tryb przygodowy w Nin2-Jump składa się z 50 krótkich etapów. Ninja musi zebrać wszystkie zwoje na każdym etapie, a następnie udać się do drzwi, aby wyczyścić poziom. Etapy są zazwyczaj krótkie - możesz ukończyć każdy z nich w mniej niż minutę, o ile wiesz, co robisz. Zachęcamy też do jak najszybszego ukończenia każdego etapu, ponieważ gra ocenia Cię wyłącznie na podstawie czasu potrzebnego na ukończenie poziomu. Nin2-Jump polega na ściganiu się przez etapy, aby osiągnąć jak najlepszy czas, a rankingi i osiągnięcia w tabeli liderów są dostępne dla tych, którzy chcą rywalizować i rzucać sobie wyzwania, by skrócić swój najlepszy wynik o milisekundy.

Nie oczekuj jednak, że dobre czasy przyjdą łatwo. Etapy są pełne wszelkiego rodzaju podstępnych pułapek i urządzeń, które uniemożliwiają Ninja zdobycie jego zwojów. Ninja może przyjąć do trzech trafień od wrogów i niebezpieczeństw, po czym zamienia się w zakrwawione kawałki papieru i musi rozpocząć etap od początku. Obrażenia pojawiają się szybko w Nin2-Jump, a okno niezwyciężoności Ninja po otrzymaniu obrażeń jest bardzo krótkie, co sprawia, że ​​konieczne jest jak najszybsze oddalenie się od źródła obrażeń, co jest trudne ze wszystkimi pułapkami i wrogami. Gdy uda ci się ukończyć 10-poziomowe wyzwanie, Ninja napotka szczególnie trudnego bossa. Każdy boss ma wzór i słabość do odkrycia, a niektóre z ich ciężkich pocisków zakrywających ekran mogą być trudne do uniknięcia, to znaczy, dopóki nie odkryjesz konkretnych kodów, które mogą obrócić ataki na twoją korzyść. . Po każdym bossie przed Ninja otwierają się nowe umiejętności lub zwroty akcji, takie jak możliwość użycia haka z liną i ograniczone użycie mocy ninja do niszczenia wrogów.

Dobrą zachętą do zrobienia wszystkiego, co w twojej mocy, jest pamiętanie, że zabicie Ninja spowoduje traumę dla tych biedaków na całe życie.Dobrą zachętą do zrobienia wszystkiego, co w twojej mocy, jest pamiętanie, że zabicie Ninja spowoduje traumę dla tych biedaków na całe życie.

Pomimo dość uproszczonej rozgrywki i nieodłącznego uroku, Nin2-Jump może być czasami trudna. Ustalenie szczegółów nowych umiejętności Ninja może być procesem prób i błędów, przez co etapy wymagające umiejętnego wykorzystania tych zdolności są frustrujące w pierwszej grze. Jednak powrót do tych poziomów po przejściu dalej w grze i lepszym zrozumieniu sterowania i przeszkód może sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, dlaczego uważasz, że te etapy były takie trudne. Stopniowe doskonalenie umiejętności gry w miarę postępów to coś, w czym Nin2-Jump się wyróżnia. Jednak nie będziesz miał wiele czasu, aby stać się super graczem w trakcie normalnego biegu, ponieważ standardowy tryb przygodowy jest dość krótki; prawdopodobnie możesz to wypolerować podczas jednej sesji, jeśli chcesz. Three to dodatkowy tryb do Score Attack, w którym walczysz o przetrwanie i punkty przeciwko stale rosnącym hordom wroga, a obecność opcji DLC daje nadzieję, że w przyszłości dostępnych będzie więcej etapów. Jednak na razie Nin2-Jump to krótkie doświadczenie.

Choć może to być krótkie, wciągająca rozgrywka Nin2-Jump i charakterystyczna prezentacja sprawiają, że jest tego warte. Jeśli jesteś typem gracza, który dąży do perfekcji, powtarzanie etapów w poszukiwaniu coraz lepszych czasów zapewni Ci fascynację na dłuższy czas. Jednak nawet jeśli nie należysz do tej kategorii, uderzający styl wizualny Nin400-Jump i wymagająca scenografia są warte niskiej ceny wejścia wynoszącej 5 punktów Microsoft (2 EUR).

Pobierz recenzję Nin2-Jump

Udostępnij to