Wciągające śledztwa i mocne wyczucie stylu LA Noire tworzą niezapomnianą podróż po obskurnej stronie Miasta Aniołów.

Co czeka Cole'a Phelpsa na następnym miejscu zbrodni? Czy to para narkomanów, którzy przedawkowali morfinę i są teraz w nocnym pociągu donikąd? A może młoda kobieta, której marzenia o hollywoodzkiej sławie zostały przeżute i wypluwane przez studia i która teraz leży naga w parku, ofiara brutalnego morderstwa? LA Noire konfrontuje cię z tymi smutnymi sytuacjami i wieloma innymi. Zainspirowana klasycznymi filmami noir i twardą powieścią kryminalną, ta historia skomplikowanego i zakłopotanego gliniarza w powojennym Los Angeles sprawia, że ​​praca detektywistyczna jest absorbująca i satysfakcjonująca, a jej styl jest tak autentyczny aż do końca XX wieku. być w stanie wyczuć w powietrzu gryzącą mieszankę przepychu i zepsucia.

Kliknij, aby wyłączyć wyciszenie

 • Gran Turismo 7 – Zwiastun Znajdź swoją linię
 • Ujawniono lutową grę PS Plus… Niech rozpocznie się Crumpocalypse | Aktualności TechRadar
 • Uncharted: Kolekcja Legacy of Thieves – porównanie grafiki na PS4 i PS5
 • Recenzja filmu Uncharted: Legacy of Thieves
 • Historia gier Pokémon (główna seria)
 • Zwiastun ogłoszenia Crysis 4 (tytuł roboczy)
 • Elder Scrolls Online – filmowy zwiastun premierowy High Isle
 • Zwiastun premierowy Apex Legends: Wyzwanie
 • PUBG MOBILE | Podsumowanie: zwiastun szybkich bitew
 • Summertime Madness – Rozszerzony zwiastun premierowy
 • Dwupunktowy kampus | ZAMÓWIENIE W PRZEDSPRZEDAŻY JUŻ DOSTĘPNE!
 • Animal Crossing: Zapowiedź dużej aktualizacji Pocket Camp
 • Opłata

  • Oplatać
  • osadzać

  Rozmiar: 640 × 360480 × 270

  • To zaczyna się na:
  • Kończy się w:
  • Samoreprodukcja
  • Koło

  Czy chcesz, abyśmy zapamiętali te ustawienia dla wszystkich Twoich urządzeń?

  Zarejestruj się lub zaloguj teraz!

  Aby oglądać filmy, użyj przeglądarki zgodnej z formatem HTML5. Ten film ma nieprawidłowy format pliku. 00:00:00

 • HTML5
 • Samochody
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wysoki
 • Bajo
 • Zgłoś problem Przepraszamy, ale nie możesz uzyskać dostępu do tej zawartości. Wpisz swoją datę urodzenia, aby wyświetlić

  Klikając „enter”, akceptujesz warunki TechRadar

  Warunki użytkowania i polityka prywatności

  wchodzić

  Teraz odtwarzane: Recenzja wideo LA Noire

  Miasto Aniołów to jedna z gwiazd LA Noire, a tutaj jest traktowana jak czerwony dywan. Gra odtwarza dużą część miasta około 1947 roku; chociaż w żadnym wypadku nie są one dokładne w najdrobniejszych szczegółach, ci, którzy znają Los Angeles, docenią ogromną ilość badań, które wyraźnie wpłynęły na projekt tej wersji. (Oczekuje się, że historyczny Teatr Egipski znajdzie się na właściwym miejscu na przykład na Hollywood Boulevard, ale zobaczenie Pig 'N Whistle tuż obok, który istnieje od 1927 roku, jest imponujące.) i bezdomnych obozowiska w eleganckich rezydencjach i eleganckich, nowoczesnych biurach firmy, która kształtuje powojenny rozwój Los Angeles. Architektura, która obejmuje osiedla z prefabrykatów, które masowo wyrastają, aby wykorzystać powracających żołnierzy z wojny, a także kluby jazzowe, w których policjanci i gangsterzy odpoczywają po zapadnięciu nocy, jest autentyczna i sprawia, że ​​Los Angeles jest wciągającym i wciągającym miejscem.

  I to nie tylko te wspaniałe rzeczy sprawiają, że gra dobrze sobie radzi. Jako detektyw, twoja praca badająca miejsca zbrodni często dotyczy najdrobniejszych szczegółów, a bogactwo tych szczegółów w LA Noire sprawia, że ​​grzebanie w makabrycznych miejscach zbrodni i badanie rzeczy osobistych ofiar jest fascynującym procesem. Domy ofiar morderstw czują się zamieszkane przez obrazy na ścianach, notatki przypięte do lodówek, ubrania rzucone na podłogę i zapomniane. Wybierz oficjalny dokument, przeglądając niektóre pliki, a przekonasz się, że wygląda autentycznie nawet drobnym drukiem. Ta dbałość o szczegóły sprawia, że ​​praca głęboko absorbującego detektywa jest często nieprzyjemna. Do tego moda z epoki, prawdziwe samochody i muzyka z epoki, w połączeniu z muzyką przywołującą styl niektórych wielkich kompozytorów filmów noir, tworzą mocne zaklęcie, które z pewnością roztopi każde serce. z zamiłowaniem do stylu lat 1940. Kierunek artystyczny, który przenika każdy aspekt LA Noire, jest po prostu wyjątkowy i jest ogromną częścią tego, co sprawia, że ​​ta gra jest tak niezapomnianym przeżyciem. A jeśli chcesz, aby gra przypominała bardziej Out of the Past niż Chinatown, możesz zagrać w ostrej czerni i bieli.

  Dbałość LA Noire o nawet najdrobniejsze szczegóły jest fantastyczna.Dbałość LA Noire o nawet najdrobniejsze szczegóły jest fantastyczna.

  Ale cała ta dbałość o szczegóły nie przyniosłaby wiele dobrego, gdyby nie służyła grze, która na to zasługuje. Na szczęście LA Noire jest godne. Grasz jako Cole Phelps, młody weteran II wojny światowej, który zaciąga się do LAPD w 1947 roku. Phelpsa gra Aaron Staton, najbardziej znany ze swojej roli w Mad Men, a dzięki wykorzystaniu imponującego przechwytywania ruchu przez LA Noire, jego aktorstwo idzie daleko poza aktorstwo głosowe. Twarz Phelpsa jest twarzą Statona i chociaż skanowanie ruchu nie do końca oddaje duszę występu aktora, pozwala przebić się w dużej mierze z subtelności tego występu. Może to zająć trochę czasu, aby zobaczyć prawie, ale nie całkiem prawdziwe twarze na tych postaciach, a czasami wokół ust jest trochę rozmycia, co może rozpraszać. Ale w większości jest bardzo skuteczny, pozwalając na bogate, zniuansowane występy, które wydają się w pełni wypełniać świat gry. I to nie tylko na pokaz. Historia LA Noire jest bardziej wymowna, ponieważ jej postacie wyglądają i brzmią tak wiarygodnie. Dowódca Phelpsa, kapitan Donnelly, ma pasję do szybkiej i bezwzględnej sprawiedliwości oraz dar kaznodziei do oratorstwa, podczas gdy ogorzała twarz Herschela Biggsa, jednego z jego wielu współpracowników w grze, wiele mówi o jego latach spędzonych w policji. Występy mają również konkretny wpływ na rozgrywkę. Kiedy przesłuchujesz podejrzanego lub przesłuchujesz świadka, czytasz wyraz twarzy prawdziwej osoby, aby określić, jakie podejście przyjąć.

  Zaczynasz grać w Phelpsa jako nowo zwerbowany umundurowany oficer. Gdy przez radio pojawia się wezwanie, że niektórzy detektywi z wydziału zabójstw potrzebują pomocy, udajesz się na miejsce zbrodni i masz pierwszy strzał w śledztwie. Podczas badania poruszasz Phelpsami po otoczeniu i szukasz wskazówek. Oczywiście nie wszystko w danym miejscu będzie miało znaczenie dla twoich badań, a proces może początkowo wydawać się nieco głupi. Możesz podnieść puste butelki po piwie, szczotki do włosów, wałki i inne bzdury, zmuszając Phelpsa do poruszania nimi w dłoni, jakby mogły ukryć jakieś wielkie znaczenie, mrucząc do siebie (i do ciebie), że te konkretne przedmioty nie mają związku . Jeśli. Ale w miarę postępów rozwijasz uważne oko na to, jakie rzeczy w środowisku mogą być istotne. Domyślnie gra wskazuje, że jesteś w pobliżu czegoś, co można zbadać za pomocą dzwonków i wibracji kontrolera, ale po włączeniu tej opcji śledztwo często ogranicza się do chodzenia Phelpsem po każdym calu obszaru, mając nadzieję, że te wskaźniki zgasną . Wyłączenie ich sprawia, że ​​śledztwo jest o wiele ciekawsze i zachęca cię do uważnego zbadania otoczenia pod kątem wszystkiego, co może dać ci wgląd w sprawę. Nadal wiesz, kiedy znalazłeś wszystko, co ważne w określonej lokalizacji, ponieważ muzyka wyszukiwania zanika, chociaż możesz wyłączyć ten wskaźnik, jeśli chcesz.

  Phelps robi wszystko, co w jego mocy, by sam zamknąć tę pierwszą sprawę, ale nie wynika to z bezinteresownego pragnienia ochrony i służenia. Ma chłodne ambicje, by awansować po szczeblach kariery w wydziale i niedługo jego motywacja opłaci się politycznie. Ta determinacja również izoluje go od innych gliniarzy i początkowo sprawia, że ​​trudno go wspierać, ale to tylko czyni go lepszym głównym bohaterem filmu noir. Jest bardzo wadliwym bohaterem, a w miarę postępów w grze dowiadujesz się więcej o doświadczeniach, które uczyniły z niego człowieka, którym jest dzisiaj, i rozwija się w fascynujący sposób, gdy narracja zbliża się do potężnego zakończenia. Minęło trochę czasu, zanim historia nabrała rozpędu, ale emocje związane z późniejszymi rozdziałami sprawiają, że bardziej przemyślane tempo tego, co było wcześniej, jest warte zachodu. I nie musisz być fanem filmów noir i twardej powieści kryminalnej, aby docenić tę historię, ale jeśli tak, możesz szczególnie cieszyć się inspiracją, którą LA Noire czerpie z wielu doskonałych źródeł. (Szczególnie wyraźny wpływ ma krwawy epicki LA Confidential Jamesa Ellroya).

  Niektóre świeże ogórki mogą być trudne do odczytania.Niektóre świeże ogórki mogą być trudne do odczytania.

  Ponieważ Phelps wyrabia sobie nazwisko w wydziale, zostaje poproszony o samodzielne prowadzenie śledztwa, a to oznacza przesłuchiwanie świadków i podejrzanych. Podczas przesłuchań wybiera coś do przesłuchania świadka lub podejrzanego z listy w swoim notatniku. (Częściowo dlatego ważne jest dokładne zbadanie miejsca zbrodni; jeśli przegapisz ważną wskazówkę, nie będziesz mógł zapytać o to ludzi, co może uniemożliwić zdobycie ważnych informacji). Gdy osoba odpowie na twoje pytanie, masz trzy opcje. Jeśli uważasz, że ta osoba jest wobec Ciebie szczera i otwarta, możesz…

  Jak pobrać recenzję LA Noire

  Udostępnij to