Operation Flashpoint: Red River oferuje realistyczne i wymagające misje, ale często jest utrudniona przez słabą sztuczną inteligencję i inne frustracje.

RECENZJA W WIELKIEJ BRYTANII: Wyzwanie stworzenia prawdziwie realistycznego pola bitwy jest rzadko podejmowane w grach wideo, ale Operation Flashpoint: Red River podejmuje je i jest bardzo bliski sukcesu. Niestety intensywność tej wysoce taktycznej strefy wojennej jest często przerywana przez problemy ze sztuczną inteligencją, słabe punkty kontrolne i potrzebę podejścia opartego na próbach i błędach w niektórych obszarach. Red River zawiera dobrze zaprezentowaną i metodycznie prowadzoną kampanię, a także kilka przyjemnych trybów współpracy dla wielu graczy, ale długa lista problemów projektowych i technicznych ostatecznie uniemożliwia tę kompetentną strzelankę z perspektywy pierwszej osoby, aby była świetna.

Kliknij, aby wyłączyć wyciszenie

 • 9 największych wydań gier na luty 2022 r.
 • 15 rzeczy, których nigdy nie wiesz o Uncharted
 • Gdzie jest Xur i co sprzedaje – 28 stycznia 2022
 • AI: THE SOMNIUM FILES – NirvanA Initiative Story Trailer
 • Sifu – Za kulisami: Dźwięk Sifu
 • Star Wars: The Old Republic – zwiastun fabularny „Dziedzictwo Sithów”
 • Pokemon Legends: Arceus – Gra Eventowa Zakrzywienia Czasoprzestrzeni
 • Pokemon Legends Top 20: Rozgrywka Arceus
 • Sekiro Speedrunner przełamuje wyścig GDQ z zawiązanymi oczami
 • Wydano anulowany film z gry Star Wars 1313 | Aktualności TechRadar
 • Elder Scrolls Online – filmowy zwiastun premierowy High Isle
 • Zwiastun premierowy Apex Legends: Wyzwanie
 • Opłata

  • Oplatać
  • osadzać

  Rozmiar: 640 × 360480 × 270

  • To zaczyna się na:
  • Kończy się w:
  • Samoreprodukcja
  • Koło

  Czy chcesz, abyśmy zapamiętali te ustawienia dla wszystkich Twoich urządzeń?

  Zarejestruj się lub zaloguj teraz!

  Aby oglądać filmy, użyj przeglądarki zgodnej z formatem HTML5. Ten film ma nieprawidłowy format pliku. 00:00:00

 • HTML5
 • Samochody
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wysoki
 • Bajo
 • Zgłoś problem Przepraszamy, ale nie możesz uzyskać dostępu do tej zawartości. Wpisz swoją datę urodzenia, aby wyświetlić

  Klikając „enter”, akceptujesz warunki TechRadar

  Warunki użytkowania i polityka prywatności

  wchodzić

  Teraz odtwarzane: Operacja Flashpoint: Recenzja wideo Red River

  W kampanii wcielasz się w dowódcę Fireteam Bravo, czteroosobowego zespołu będącego częścią większego oddziału marines wysłanego do Tadżykistanu w celu polowania na powstańców, którzy uciekli z konfliktu w Afganistanie. To, co zaczyna się jako mała operacja, szybko eskaluje, gdy siły Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wkraczają do kraju, aby wyeliminować rebeliantów, którzy atakują chińską granicę. Fabuła jest dobrze przedstawiona dzięki znakomitym przerywnikom filmowym, które łączą materiał z gry z materiałem z rzeczywistego konfliktu w Afganistanie. W fabule brakuje jednak odrobiny oryginalności.

  Aby kontrolować swoją drużynę pośród narastającego chaosu na polu bitwy Tadżykistanu, możesz wydawać towarzyszom broni szereg konkretnych poleceń. Zaczynają się od prostych poleceń, takich jak „chodź za mną” lub „utrzymuj pozycję”, a następnie przechodzą do poleceń, takich jak szturmowanie budynków, tłumienie celów i wzywanie ataków powietrznych lub artyleryjskich. Kluczem do sukcesu w grze dla jednego gracza jest upewnienie się, że Twój zespół jest zawsze w stanie szybko reagować na nowe sytuacje.

  Jednak pomimo ich najlepszych wysiłków, członkowie ich oddziału AI wykazują bardzo małą świadomość tego, co dzieje się wokół nich i mają niewielkie poczucie samozachowawczy. Często odchodzą same, nawet jeśli na przykład kazano im utrzymać pozycję, a kiedy zastosują się do polecenia „podążaj”, wchodzą w twój krzyżowy ogień z alarmującą regularnością. Podczas szczególnie intensywnych strzelanin czasami spędzasz tyle samo czasu na uzdrawianiu kolegów z drużyny, co strzelaniu do wroga. Przyjazna sztuczna inteligencja wykazuje niewielką chęć pozostania za osłoną, a jedno uderzenie wystarczy, aby ich obezwładnić. Uzdrowienie przyjaciół również zajmuje dużo czasu, ponieważ istnieje proces zatrzymywania krwawienia i inny do leczenia ran. Leczenie swojej drużyny często wystawia cię na kontakt z wrogiem, ryzykując szybkie zabicie, które zmusza cię do ponownego rozpoczęcia wymiany ognia. Niechlujna sztuczna inteligencja tłumi realizm bitew, często zmuszając do wielokrotnego powtarzania sekcji. Jest to spotęgowane przez system punktów kontrolnych, który regularnie zmusza cię do powtarzania zbyt długich odcinków po zabiciu.

  Chociaż te momenty kampanii są niezwykle frustrujące, są inne, które dają ogromną satysfakcję. Wykonanie idealnego manewru oskrzydlającego jest niemal sztuką i jest świetnym sposobem na zaskoczenie wroga. Ten element zaskoczenia jest często kluczem do sukcesu w długich i trudnych misjach Red River, ponieważ twoi wrogowie są śmiertelnie celni nawet z odległości kilkuset metrów. Spraw, by twoje podejście było zbyt oczywiste, a możesz szybko znaleźć się w wąskim gardle z siłami wroga atakującymi ze wszystkich stron. Większość bitew toczy się na dystansie około 100-150 metrów, ale jeśli Twoi wrogowie dostrzegą okazję, by się zbliżyć, skorzystają z niej. Jeśli pozwolisz im podejść zbyt blisko, walka zakończy się bardzo szybko, ponieważ stosują podobną taktykę do twojej, próbując stłumić i oskrzydlić twoją pozycję. Realistyczne i taktyczne przypływy i odpływy bitew to jeden z największych atutów Red River.

  Dbanie o swoją drużynę jest tak samo ważne, jak perfekcyjny strzał w głowę.Dbanie o swoją drużynę jest tak samo ważne, jak perfekcyjny strzał w głowę.

  Ten poziom głębi jest świetny dla fanów strzelanek, którzy szukają bardziej strategicznego i wymagającego doświadczenia. Jednak niektórym graczom może brakować niezbędnej świadomości taktycznej. Tu właśnie pojawia się pomoc Red River. Zamiast wpływać na zdolności wrogów, zwiększenie poziomu trudności wyłącza niektóre asysty, z których większość jest domyślnie włączona w normalnym trybie. Niektóre z tych pomocy, takie jak wspomaganie celowania, są znane z innych strzelanek pierwszoosobowych, ale w tej grze strategicznej najważniejsze są te, które poprawiają twoją świadomość sytuacyjną na polu bitwy. Obejmują one radar pokazujący lokalizację twojej drużyny i wroga, ikony celów na mapie oraz znaczniki sugerujące najlepszą trasę przez otoczenie. Wyłączając te asysty, możesz stworzyć jedno z najbardziej autentycznych doświadczeń wojskowych dostępnych w grze wideo. Bez asyst, na których można polegać, gra staje się jeszcze bardziej wymagająca, ale ze względu na problemy z AI rzadko staje się bardziej satysfakcjonująca.

  Kampanię można również rozgrywać w trybie kooperacyjnym online z maksymalnie czterema graczami. Bez przyjaznej, głupiej sztucznej inteligencji psującej zabawę, kooperacja jest znacznie przyjemniejsza. Najlepiej byłoby, gdybyś używał czatu głosowego, aby koordynować swoje wysiłki, więc najlepiej jest grać w ten tryb ze znajomymi, zamiast wskakiwać do szybkiego meczu online. Możesz zorganizować swoje wyposażenie, aby upewnić się, że twoja drużyna w trybie współpracy jest gotowa na każdą sytuację, a następnie wyruszyć na pole bitwy, aby rozegrać te same misje, co w kampanii dla jednego gracza. Właściwa taktyka podczas gry z prawdziwymi ludźmi jest o wiele bardziej satysfakcjonująca i daje więcej swobody w kreatywnym podejściu do sytuacji na polu bitwy. To sprawia, że ​​kampania kooperacyjna jest zdecydowanie najbardziej zabawną częścią Red River. Istnieje również kilka innych gier kooperacyjnych zwanych Fireteam Engagements. Te szybkie mecze odbywają się na oddzielnych mapach z głównej kampanii i oferują szybsze misje kooperacyjne, takie jak ratowanie poległych pilotów, obrona obszaru przed falami atakujących, ochrona konwoju lub czyszczenie obszaru z wrogów. Świetna gra kooperacyjna to długa droga, aby zrekompensować rozczarowujący brak konkurencyjnego trybu wieloosobowego.

  Wszystkie tryby gry jednoosobowej i kooperacyjnej nagradzają Cię doświadczeniem. Możesz awansować w każdej z czterech odrębnych klas: Strzelec, Strzelec automatyczny, Grenadier i Zwiadowca. Daje to dostęp do nowej broni, załączników i modów, które działają podobnie do systemów profitów występujących w wielu nowoczesnych strzelankach FPS. Możesz także przypisać punkty ulepszeń do konkretnych zdolności bojowych, takich jak szybsze biegi i wyższa celność. Wszystkie zdobyte ulepszenia i doświadczenie mają zastosowanie we wszystkich trybach gry, więc zawsze masz wrażenie, że robisz postępy, nawet jeśli nie grasz w kampanii.

  Red River zawiera szczegółowe postacie i przesadzone nastrojowe oświetlenie. Niestety, w środowisku czasami brakuje szczegółów i regularnie pojawiają się tekstury w niskiej rozdzielczości. Podczas intensywnych sytuacji na polu bitwy nie zauważysz tego braku szczegółów bardzo często, ale innym razem oprawa graficzna zawiodła grę. Podczas sekwencji w jednej z wczesnych misji sierżant sztabowy ostrzega swoich żołnierzy, aby uważali w „lasie” przed nimi, ale widać tylko garstkę drzew. To powiedziawszy, odległość widzenia i skala w środowiskach jest bardzo imponująca, dzięki czemu pola bitwy wyglądają na duże i imponujące. Aktorstwo głosowe jest dobre, choć jest dużo zużycia, dzięki czemu dialogi brzmią bardziej stereotypowo niż autentycznie. Czasami gra korzystałaby z mniej bluźnierczej i bardziej technicznej paplaniny wojskowej, zamiast sierżanta podążającego za każdą instrukcją z ciężkim przekleństwem, jak bardzo się wkurzy, jeśli zrobisz coś źle.

  Bitwy zwykle toczą się na dużą odległość.Bitwy zwykle toczą się na dużą odległość.

  Operation Flashpoint: Red River to przyzwoita strzelanka pierwszoosobowa z solidną mechaniką strzelania i dużym naciskiem na taktyczne podejście do pola bitwy. Kampania dla jednego gracza jest jednak utrudniona przez słabą sztuczną inteligencję, która sprawia, że ​​wymagające misje są frustrujące, a słaba grafika…

  Pobierz Operation Flashpoint: Recenzja Red River

  TOP. jeden
  Hasbro B2176348 - Operation (Board Game) (wersja angielska)
  Hasbro B2176348 - Operation (Board Game) (wersja angielska)
  Utilice las pinzas para eliminar las dolencias de la cavidad del paciente.; Incluye dolencias clásicas.
  33,48 EUR
  Udostępnij to