Gunpowder wprowadza do gry Mount & Blade: With Fire and Sword więcej opcji taktycznych.

Średniowieczny świat Mount & Blade staje się nieco bardziej nowoczesny w grze With Fire and Sword. Ta kontynuacja od dewelopera TaleWorlds dodaje broń szarży kawalerii i inne brawury do tej rozwijającej się serii, zmieniając krajobraz na tyle, aby zapewnić nowe wyzwania dla weteranów serii. Kiedy wrzucisz nową historyczną scenerię i schludniejszą kampanię ze zorganizowanymi misjami, które rozgrywają się podobnie do tradycyjnych gier RPG, masz wyraźny sequel, który wciągnie cię na wiele, wiele godzin.

Muszkiety mogą być bardzo przydatne w Ogniem i mieczem. Ale ładowanie trwa wieczność, więc kiedy znajdziesz się w takiej sytuacji, lepiej się nie zgubić.Muszkiety mogą być bardzo przydatne w Ogniem i Mieczem. Ale ich ładowanie trwa wiecznie, więc kiedy znajdziesz się w takiej sytuacji, lepiej nie przegap.

Realistyczna sceneria kampanii to najbardziej zauważalny zwrot akcji „Ogniem i mieczem”. W przeciwieństwie do oryginalnego Mount & Blade z 2009 roku i jego następcy Warband z 2010 roku, nowa gra przenosi uwagę na Europę Wschodnią w XVII wieku. Niektóre fabuły i postacie oparte są na wydarzeniach historycznych i ludziach z Rzeczypospolitej podczas powstania Chmielnickiego. Ale nie martw się, jeśli nigdy o tym nie słyszałeś; Nie potrzebujesz dyplomu z historii, żeby zrozumieć, co się tutaj dzieje. Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych gier Mount & Blade, grasz jako najemnik wędrujący po krainie, szukający sławy, fortuny i kilku osób do podeptania pod kopytami twojego przystojnego arabskiego rumaka. Jedyną realną różnicą jest to, że teraz chodzi o Polaków i Moskali, a nie o mieszkańców fikcyjnej Calradii. Jednak nic nie wydaje się bardziej realistyczne. Gra korzysta z tego samego silnika graficznego, którego początki sięgają jej dwóch przodków, co oznacza, że ​​wciąż tkwisz w masywnych modelach graczy, mapie podróżniczej, która bardziej przypomina lokalne mini-putty niż topografię, oraz niezgrabny interfejs z dużą ilością tekstu.

Dlatego większość rozgrywki i interakcji jest podobna, jeśli nie identyczna, do tych z poprzednich gier. Fabuła jest jednak łatwiejsza do zrozumienia; skupiamy się na pięciu znanych frakcjach historycznych. Teraz, zamiast swobodnie wędrować, możesz udać się do najbliższej wioski lub miasta na głównej mapie i natychmiast przyjąć zadania specyficzne dla frakcji, aby administrować podatkami, utrzymywać pokój między walczącymi lordami itp. Dzięki temu możesz przejść do sedna i szybko zbudować karierę najemnika. Dokonano również pewnych korekt finansowych. Możesz teraz ustawiać bardzo dochodowe karawany (również można je obronić, umieszczając je w mocnych wagonach, gdy zostaniesz zaatakowany przez rozbójników) i wpłacać pieniądze do banków, aby zarobić ogromne odsetki. Zbieranie tych pieniędzy obiema rękami i przechowywanie ich to bułka z masłem, ponieważ podczas jednej podróży możesz wyczyścić dziesiątki tysięcy talarów w grze, pod warunkiem, że znajdziesz odpowiednie miejsce na wymianę futer, aksamitów itp. . Generalnie jednak wystarczy kupować na południu, a sprzedawać na północy, dzięki czemu można zbić fortunę bez zbytniego prób i błędów.

To zwiększone skupienie odbywa się kosztem niektórych elementów piaskownicy, które charakteryzują tę franczyzę. Co nowego, możesz odprawić pauzę dans les quetes plus axées sur l'histoire et odejść essayer de gagner la fille d'un noble lub wziąć udział w tournoi à pied ou à cheval, maintenant, vous êtes généralement bound à travailler pour the man . Prawie wszystko, co możesz tutaj zrobić, aby się zabawić, to udać się do tawern na bójki na gołe pięści, w stylu Johna L. Sullivana. Ta pozalekcyjna aktywność jest odpowiednia, biorąc pod uwagę, jak ten bardziej surowy świat został rozebrany do podstaw przetrwania, chociaż takie usuwanie oceny staje się nudne po kilku odcinkach. Jasne, życie było dość trudne i upadek w 1600. Ale byłoby miło, gdyby ta lekcja była nauczana w bardziej praktyczny sposób niż ciągłe kopanie pijaka w zęby.

Sięgnięcie po sprawdzony miecz jest nadal najlepszą opcją w wielu sytuacjach.Sięgnięcie po sprawdzony miecz jest nadal najlepszą opcją w wielu sytuacjach.

Duża część tej mrocznej atmosfery ma związek z obecnością broni. Oprócz standardowych mieczy, młotów bojowych i łuków możesz teraz zabrać się do pracy i wyciągnąć pistolety, muszkiety, a nawet granaty. Zgodnie z oczekiwaniami zmienia to walkę. Wiele. Wcześniej mogłeś jeździć konno i wykonywać na wpół szalone szarże na wrogie moby, tnąc i uderzając złych facetów do woli. Teraz musisz być bardziej ostrożny, zanim rzucisz się na takie wypady, ponieważ większość grup wrogów ma w szeregach jednego lub trzech idiotów, którzy mogą zgasić twoje światła jednym trafieniem. Ten dodatkowy środek ostrożności może czasami być spoilerem, szczególnie dla tych, którzy lubią wyścigi kawalerii, w których możesz bez strachu uczestniczyć w Warband.

Jednocześnie to wielkie niebezpieczeństwo dodaje więcej napięcia do bitew, a także warstwę taktyczną, która zmusza do zastanowienia się przed użyciem tych ostróg. Używana tutaj broń gładkolufowa specyficzna dla okresu jest dość niedokładna poza kilkoma krokami, więc nie można usiąść wygodnie i grać w snajpera. Siła powstrzymywania również nie jest szczególnie silna. Dobra zbroja noszona przez standardowego kawalerzystę lub pikiniera może wchłonąć wystarczająco dużo obrażeń, aby jego noszący nie był nawet spowolniony. Ważne jest, aby pamiętać, że przeładowanie zajmuje dużo czasu i wymaga stania w miejscu podczas procesu, co ułatwia wyeliminowanie strzelca piką lub mieczem. Wszystko, co musisz zrobić, to przetrwać wystarczająco długo, aby zamknąć i przebić, co nie jest dużym wyzwaniem, biorąc pod uwagę niedokładną i gównianą broń. Dość łatwo jest wyeliminować początkujących snajperów na długo przed tym, zanim przejdą przez etap przygotowania i ładowania nowej rundy.

Nigdy nie odwracaj się plecami do rodaka.Nigdy nie odwracaj się plecami do rodaka.

Tryb wieloosobowy zawiera nowy, niezwykły tryb o nazwie Captain, który jest drużynową grą deathmatch, w której ludzie kontrolują oddziały botów. Konfiguracja jest dość prosta, ponieważ bierzesz tuzin kart i po prostu próbujesz zabić złoczyńców, ale gra to coś więcej niż suma jej części. Dodatek broni palnej nadaje walce zupełnie nowy wymiar. Zamiast po prostu biegać lub galopować, tnąc i tnąc, musisz teraz uważać na wrogich strzelców lub ostrożnie strzelać i przeładowywać, jeśli wymachujesz muszkietem. Jednak w pewnym sensie lepiej stawić czoła niebezpieczeństwu ze strony wrogich snajperów niż grać muszkieterem. Przeładowanie jest tak kosztowne w bitwach w zwarciu, że przetrwanie na długo jest prawie niemożliwe. O ile nie wystrzelisz, a następnie nie wycofasz się daleko, aby ukryć się i przeładować, nieuchronnie zostaniesz przejechany przez konia, co wymaga ponownego uruchomienia procesu przeładowania, lub przejedziesz przez twardziela z bardzo długą szczupakiem.

Mount & Blade: With Fire and Sword jest, podobnie jak poprzednicy, dość surową grą niezależną. Mając to na uwadze, pojawia się również mnóstwo błysków blasku, szczególnie jeśli lubisz otwarte światy i wyjątkowy, intensywny tryb wieloosobowy. Jeśli nie przeszkadza ci innowacyjna rozgrywka wykorzystująca niższe wartości produkcyjne, to jest to fascynująca kontynuacja o smaku piaskownicy, która jest wzbogacona o proch strzelniczy.

Pobierz recenzję Mount & Blade: With Fire and Sword

SprzedażTOP. jeden
Królowa (trylogia z Góry 2)
Królowa (trylogia z Góry 2)
Marzec, Meghan (autor)
10,40 EUR
Udostępnij to