Lego Piraci z Karaibów są urocze, kolorowe i nudne.

Co jest zabawniejsze? Buduj miniaturowe zamki z klocków Lego lub rozwalaj je na kawałki? To, co sprawia, że ​​powiązania filmowe Lego są tak wspaniałe, to fakt, że nie musisz wybierać. Podobnie jak jego poprzednicy, Lego Pirates of the Caribbean jest najlepsze, gdy budujesz przedmioty z plastikowych klocków, które wibrują lub uderzają w nie i zbierasz małe samorodki, które latają wszędzie. Równie zabawna jest głupia, bezsłowna opowieść o filmach Piraci z Karaibów, ze scenami tak przebiegłymi i czarującymi jak sam Jack Sparrow. Jednak te radości przeplatają się z przyziemną przygodą, zgodnie z książką, bez emocji i popędu. Proste łamigłówki ułatwiają lunatykowanie w małych środowiskach, a pojedynki jeden na jednego na miecze rozsiane po całym pokoju spowalniają tempo, od łagodnego spaceru do powolnego czołgania się. Lego Piraci z Karaibów to przyjemna podróż do przyjemnych, ale przewidywalnych wybrzeży, które w większości pozbawione są skarbów, których można się tam spodziewać.

Przynajmniej jej serce jest na właściwym miejscu. Gra opowiada historie opowiedziane w filmach Piraci z Karaibów, w tym w niewydanej jeszcze czwartej części, z masywnymi figurkami Lego zastępującymi gwiazdy filmów. Nawet jeśli jesteś największym fanem Johnny'ego Deppa lub Geoffreya Rusha na świecie, możesz nie zawsze dokładnie wiedzieć, co dzieje się w ostatniej z tych dołączonych przygód, ale gra dobrze oddaje sedno. Co więcej, to, co się dzieje, nie jest tak ważne, jak to, jak się dzieje. Lego Pirates unika dialogów na rzecz uroczych detali, które z pewnością wywołają uśmiech na twojej twarzy. Kiedy dwie postacie przechodzą przez planszę, przez chwilę unoszą się w powietrzu, po czym zanurzają się w morzu. Małpy i świnie otrzymują wybitne role w komiksach. Ekstrawagancka kolumna Jacka Sparrowa jest tak przesadzona, że ​​to cud, że może utrzymać się w pozycji pionowej. Prawie każda scena ma jakąś głupią niespodziankę, a wesołe mrugnięcia i skinienia głową są najbardziej przekonującym powodem, aby dotrzeć do końca.

Poziomy, które następują po tych scenach, są kopiowane i wklejane z szablonu Lego. Wędrujesz po różnych środowiskach wypełnionych przedmiotami do rozbicia, jednocześnie ciągnąc bloki i aktywując płyty pchające, aby uzyskać dostęp do nowych obszarów. Chociaż kontrolujesz tylko jedną postać na raz, zwykle możesz przełączać się między różnymi postaciami, przekształcając się w dowolnego awatara, który pozwala ci wykonać niezbędne czynności. Czynności te obejmują uderzanie młotkiem w świecące zepsute przedmioty w celu ich naprawy, aktywowanie kompasu w celu znalezienia ukrytych przedmiotów, używanie haka do przeskakiwania z platformy na platformę i nie tylko. Szkoda, że ​​Lego Pirates rezygnuje z kooperacji, która wzmocniła niektóre z poprzednich gier Lego na urządzenia przenośne. Rozwiązywanie skomplikowanych kooperacyjnych łamigłówek z przyjacielem mogło dostarczyć wielu potrzebnych emocji. Jak to jest, prawie nie myślisz o tym, jak postępować. Gra zawsze dokładnie mówi ci, co masz robić i jak to zrobić, bez dodatkowej korzyści w postaci czyjegoś towarzystwa.

Jack nigdy nie może zebrać wystarczającej liczby klejnotów.Jack nigdy nie może zebrać wystarczającej liczby klejnotów.

Lego Piraci z Karaibów próbuje zmieniać łatwe tempo z różnymi rezultatami. Gra jest najlepsza podczas sekwencji, w której toczysz się w kulistej klatce. Poruszasz się w dobrym tempie, przeskakujesz przepaści i zbierasz pozornie nieskończone monety, a jednocześnie przebijasz się przez złoczyńców rzucających włóczniami, którzy próbują ci przeszkodzić. Innym razem przejmujesz kontrolę nad papugą i lecisz na wyższy poziom, aby pomóc jej ludzkiemu panu. Od czasu do czasu angażujesz się również w pojedynek jeden na jednego, który polega na bezmyślnym naciśnięciu przycisku, a następnie angażowaniu się w najwolniejsze i najnudniejsze szybkie wydarzenie na świecie. Marzenie o pojedynkach jest odzwierciedlone w standardowej walce, w której jeden lub dwóch wrogów może sprzymierzyć się przeciwko tobie, ale jedynym przeciwnikiem jest ten, z którym walczysz. Jeśli naciśniesz przycisk pięć razy, opadną, nie ma problemu, nie ma problemu. Jest to tak proste, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz potrzebować zdrowych serc, które upuszczają wrogowie, nie mówiąc już o śmierci.

Możesz ukończyć wszystkie cztery historie w tyle samo godzin, jeśli nie zwlekasz, chociaż każdy poziom jest pełen tajemnic, do których można uzyskać dostęp tylko po powrocie do nich w grze swobodnej. Możesz także stworzyć własną postać, korzystając z wybranych części ciała, broni i specjalnych zdolności, rozjaśniając swoje kolejne wizyty. Ale nawet wtedy nadal musisz rozwiązywać łamigłówki, które nie są łamigłówkami, i eliminować wrogów, którzy nie mają poczucia samoobrony. Lego Piraci z Karaibów jest urocza, ale potrzeba czegoś więcej niż bezczelnej postawy, aby zdobyć niesławę na pełnym morzu.

Gdzie pobrać Lego Piraci z Karaibów: Recenzja gry wideo

TOP. jeden
LEGO Marvel Superheroes: Avengers ponownie zmontowane
LEGO Marvel Superheroes: Avengers ponownie zmontowane
Amazon Prime Video (wideo na żądanie); Rob Silvestri (reżyser) - Dan Buckley (producent)
Udostępnij to