Lego Piraci z Karaibów są urocze, kolorowe i nudne.

Co jest fajniejsze? Zbuduj miniaturowe zamki z klocków Lego czy rozbij je na kawałki? To, co sprawia, że ​​wiązania Lego Movie są tak wspaniałe, to fakt, że nie musisz wybierać. Podobnie jak jego poprzednicy, Lego Piraci z Karaibów najlepiej sprawdza się, gdy budujesz rzeczy z wibrujących plastikowych klocków lub uderzasz nimi i zbierasz małe usterki, które przelatują obok. Równie zabawna jest głupkowata, pozbawiona słów narracja z filmów o Piratach z Karaibów, ze scenami tak sarkastycznymi i czarującymi jak sam Jack Sparrow. Jednak te radości przeplatają się z przyziemnymi, książkowymi przygodami, bez emocji i popędu. Łatwe do rozwiązania łamigłówki ułatwiają lunatykowanie w małych środowiskach, a pojedynki na miecze jeden na jednego spowalniają tempo od delikatnego spaceru do powolnego raczkowania. Lego Piraci z Karaibów to spokojna podróż do przyjemnych, ale przewidywalnych wybrzeży, na których w większości brakuje skarbów, których można się tam spodziewać.

Przynajmniej jego serce jest we właściwym miejscu. Gra opowiada historie opowiadane przez filmy Piraci z Karaibów, w tym nie wydaną jeszcze czwartą część, z dużymi minifigurkami Lego reprezentującymi gwiazdy filmów. Nawet jeśli jesteś największym na świecie fanem Johnny'ego Deppa lub Geoffreya Rusha, możesz nie zawsze wiedzieć dokładnie, co dzieje się w najnowszych z tych przygód, ale gra wykonuje dobrą robotę, dostarczając ci niezbędnych elementów. Ponadto to, co się dzieje, nie jest tak ważne, jak to, jak to się dzieje. Lego Pirates unika dialogów na rzecz uroczych detali, które z pewnością wywołają uśmiech. Gdy po planszy wchodzą dwie postacie, na chwilę zawisają w powietrzu, po czym rzucają się do morza.Małpy i świnie odgrywają poczesne komediowe role. Ekstrawagancka noga Jacka Sparrowa jest tak przesadzona, że ​​to cud, że potrafi nawet stanąć prosto. Prawie każda scena ma taką lub inną głupią niespodziankę, a mrugnięcia i skinienia głowy są najbardziej przekonującym powodem, by dotrwać do końca.

Poziomy następujące po tych scenach są kopiowane i wklejane z modelu Lego. Przemierzasz różne środowiska wypełnione przedmiotami do rozbicia, jednocześnie ciągnąc klocki i aktywując płytki popychające, aby uzyskać dostęp do nowych obszarów. Chociaż sterujesz tylko jedną postacią na raz, zazwyczaj możesz przełączać postacie między różnymi opcjami, przekształcając się w awatara, który pozwala wykonywać niezbędne czynności. Działania te obejmują wbijanie młotkiem uszkodzonych błyszczących przedmiotów w celu ich naprawy, aktywowanie kompasu w celu znalezienia ukrytych obiektów, używanie haka do przeskakiwania z platformy na platformę i nie tylko. Szkoda, że ​​Lego Pirates rezygnuje z kooperacyjnej gry, która ożywiła niektóre z wcześniejszych przenośnych gier Lego. Rozwiązywanie zagadek kooperacyjnych z przyjacielem mogło zapewnić bardzo potrzebne emocje. Jak to jest, prawie nie myślisz o tym, jak to zrobić. Gra zawsze dokładnie mówi, co i jak zrobić, bez dodatkowej korzyści czyjejś firmy.

Pojedynki powinny być napięte, a nie nużące.Pojedynki powinny być napięte, a nie nużące.

Lego Piraci z Karaibów próbuje urozmaicić spokojne tempo z mieszanymi wynikami. Najbardziej podoba się gra podczas sekwencji, w której tarzasz się w sferycznej klatce. Poruszasz się w szybkim tempie, skacząc z przepaści i zbierając pozornie nieskończone monety, jednocześnie miażdżąc złe wyrzutnie, które próbują stanąć Ci na drodze. Innym razem przejmujesz kontrolę nad papugą i lecisz na wyższy poziom, aby pomóc jej ludzkiemu panu. Od czasu do czasu bierzesz również udział w pojedynku jeden na jednego, który polega na bezwładnym naciśnięciu przycisku, a następnie zaangażowaniu się w najwolniejsze i najnudniejsze wydarzenie o szybkim tempie na świecie. Smutek pojedynków jest odzwierciedlony w standardowej walce, w której jeden lub dwóch wrogów może cię zaatakować, ale jedynym, który bierze odwet, jest ten, z którym się zmierzysz. Jeśli naciśniesz przycisk pięć razy, spadną, bez problemu, bez obaw. To tak proste, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz potrzebować serc, które dają wrogom zdrowie, nie mówiąc już o zabijaniu ich.

Możesz ukończyć wszystkie cztery historie w tyle godzin, jeśli nie zwlekasz, chociaż każdy poziom jest pełen sekretów, do których można uzyskać dostęp tylko po powrocie do nich w grze swobodnej. Możesz także stworzyć własną postać, korzystając z wybranych części ciała, broni i umiejętności specjalnych, które umilają kolejne wizyty. Ale nawet wtedy nadal musisz rozwiązywać zagadki, które nie są zagadkami i pokonywać wrogów, którzy nie mają poczucia samozachowawczy. Lego Piraci z Karaibów są urocze, ale potrzeba czegoś więcej niż bezczelnego nastawienia, aby zdobyć hańbę na pełnym morzu.

Pobierz Lego Piraci z Karaibów: recenzja gry wideo

TOP. jeden
LEGO Marvel Superheroes: Avengers ponownie zmontowane
LEGO Marvel Superheroes: Avengers ponownie zmontowane
Amazon Prime Video (wideo na żądanie); Rob Silvestri (reżyser) - Dan Buckley (producent)
Udostępnij to