Lepiej jest pozostać przy filmie niż znosić nieodpowiadające sterowanie i płytką walkę w Kung Fu Panda 2.

Jako dwunożne ssaki, ludzie są o krok przed swoimi zwierzęcymi odpowiednikami, jeśli chodzi o wykonywanie ruchów w sztukach walki. To drobny cud, że okrągła panda może uderzać i kopać z zabójczą gracją mistrza kung fu, a wstąpienie w buty tak niesportowego stworzenia może być trudne do wyobrażenia. Pomimo wszystkich swoich wad, Kung Fu Panda 2 wykonuje świetną robotę, aby uświadomić ci, jak trudno byłoby nauczyć się sztuk walki, gdybyś był nadmiernie niezdarny. Ten żmudny film wykorzystuje moc Kinect, aby zmienić cię w futrzanego eksperta sztuk walki, co oznacza, że ​​każdy cios, który rzucisz w prawdziwym życiu, przekłada się na grę. A przynajmniej tak jest. Rzeczy mają działać. W praktyce jest zauważalne opóźnienie między wymachiwaniem pięścią w salonie a momentem, w którym Po reaguje na ekran, a ta niejasność podważa twoje połączenie z tym płytkim wojownikiem. Ale chociaż sterowanie działało dobrze, pozostałe pokoje są tak słabo rozwinięte i nudne, że zagłuszają wszelkie pozory zabawy w Kung Fu Panda 2.

Po udowodnił swoją wartość jako wojownik w pełnym akcji zakończeniu pierwszego filmu, ale kiedy już wspinasz się na górę, nie możesz po prostu siedzieć na szczycie, pławiąc się w swoim sukcesie. Na początku tej przygody, nigdy nie całkiem spokojna wioska Po zostaje zaatakowana przez złowrogą grupę krokodyli najemników, a on musi wyeliminować te oddychające przez usta gady, zanim wyrządzą krzywdę ludziom. Fabuła różni się od filmu towarzyszącego, ale wciąż oddaje uroczy urok i sprytne zwroty akcji tej kolorowej serii. To trochę interesujące i stanowi dużą część twojego doświadczenia. Przerywniki filmowe zajmują około połowy całkowitej długości przygody, co jest rodzajem sposobu na uchronienie się przed bolesnymi sekwencjami akcji i pozwala cieszyć się czasem spędzonym w tej przygnębiającej grze.

Niestety, w pewnym momencie trzeba grać i wtedy sytuacja się pogarsza. Kung Fu Panda 2 to walka jeden na jednego, w której Po zmierzy się z różnorodną grupą wojowników. Chociaż ciosy, kopnięcia i uniki trafiają do twoich pojedynków, ogień spontaniczności został stłumiony przez wiadra nudy. Walki są podzielone na sekwencje ofensywne i defensywne, a musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zadać karę lub uniknąć wściekłych ruchów wroga. Na przykład, gdy ogłuszysz wroga ciosem, być może będziesz musiał kopnąć, aby kontynuować kombinację. Ale jeśli spróbujesz podwójnie trafić, gra nie zarejestruje twojej akcji. A jeśli nie wykonasz rzutu z wyskoku na czas, wróg odzyska siły i stracisz szansę na zranienie go. Niesamowicie nudne jest wykonywanie instrukcji zamiast atakowania i unikania z wolnością prawdziwego wojownika. Kung Fu Panda 2 to w zasadzie turowa gra walki i szybko staje się nudna, gdy sumiennie wykonujesz te same ruchy bez żadnej kreatywności, aby urozmaicić wszystko.

Po nie wstydzi się zaatakować kogoś od tyłu.Po nie wstydzi się zaatakować kogoś od tyłu.

Koncepcyjnie Kung Fu Panda 2 jest mdłym urzeczywistnieniem szalejącej furii Po, a wykonanie napotyka na wiele problemów. Sterowanie jest niesamowicie niespójne. W najlepszym przypadku gra rozpozna Twoje działania w ciągu pół sekundy, co sprawia, że ​​czujesz się odłączony od tego, co dzieje się na ekranie. Co jeszcze bardziej zniechęcające, gra często nie śledzi twoich ruchów fizycznych. Być może będziesz musiał wyskoczyć w powietrze dwa lub trzy razy, aby gra rozpoznała, że ​​chcesz wykonać rzut z wyskoku, a to wyczerpujące powtórzenie jeszcze bardziej cementuje nudę walki. Innym razem gra myśli, że robisz jedną rzecz, podczas gdy w rzeczywistości robisz coś zupełnie innego. Musisz podnieść obie ręce nad głowę, aby zablokować atak z powietrza, ale gra często rejestruje tylko jedną rękę i i tak cię boli. Lub może zinterpretować twoją kaczkę jako unik, zmuszając cię do otrzymania obrażeń, których nie powinieneś przyjmować. Jest to szczególnie niepokojące w dalszej części gry, kiedy musisz walczyć z wieloma przeciwnikami z rzędu bez punktów kontrolnych. Nie warto znosić wyczerpującej kary związanej z powtarzaniem tych rozszerzonych sekwencji tylko dlatego, że gra nie będzie odzwierciedlać twoich ruchów.

Akcja walki jest przeplatana trzema mini-grami wystarczająco regularnie, aby dać ci chwilowe wytchnienie od monotonii. Obejmują one podawanie zupy głodnym mieszkańcom twojej wioski, zjeżdżanie ze wzgórz na rikszy i rzucanie przedmiotami jak na strzelnicy. Problemy z kontrolą utrzymują się w tych dywersjach i są tak powierzchowne, jak każdy inny aspekt tej gry, ale nie wszystko jest złe. Powiększanie chwiejnego urządzenia to szybki początek twoich ataków na pięści i chociaż pogarsza się, gdy wózek nie reaguje na twoje ruchy, nadal jest zabawne, jak mało czasu to zajmuje. A trening celu oddaje tę samą zabawę, pozwalając ci ćwiczyć siłę przez kilka minut, bez uciążliwych ograniczeń, które dyktują twoje ruchy w bitwie. Sklep z makaronem jest najsłabszą z tych minigier, ponieważ nieprecyzyjne zamawianie utrudnia podanie gorącego posiłku na czas, ale wszystkie trzy minigry są nadal mile widziane w tym słabym pakiecie.

Po pomaga w jadłodajni, kiedy nie bije nosorożców.Po pomaga w jadłodajni, kiedy nie bije nosorożców.

Kiedy myślisz o tym, co próbuje osiągnąć Kung Fu Panda 2, wydaje się to naprawdę dobrym pomysłem. Niezwykła osobowość Po i doświadczenie w sztukach walki sprawiają, że jest potężną, ale ujmującą postacią, a zamieszkiwanie jego ciała za pomocą mocy Kinect mogłoby posłużyć jako ciekawy, interaktywny dodatek do przebojowego filmu. Ale te ekscytujące pomysły szybko się rozpadają, gdy zaczniesz grać. Brak odpowiedzi na komendy to początek kłopotów, a walka inspirowana Simonem Saysem eliminuje jakąkolwiek szansę, by poczuć się jak potężna panda. Minigry są zabawne, ale działają bardziej jako przeciwstawienie się słabej walce niż same w sobie. Nawet najbardziej zdeterminowani fani Kung Fu Panda 2 będą zirytowani tą pozbawioną życia adaptacją.

Pobierz Kung Fu Panda 2: recenzja gry wideo

TOP. jeden
Kung Fu Panda 3
Kung Fu Panda 3
Amazon Prime Video (wideo na żądanie); Jack Black, Bryan Cranston, Dustin Hoffman (aktorzy); Jennifer Yuh (reżyser) - Glenn Berger (scenarzysta) - Guillermo Del Toro (producent)
Udostępnij to