Fallout: New Vegas – Honest Hearts to konwencjonalny, ale przyjemny dodatek do serii.

W uniwersum Fallouta wojna nuklearna spustoszyła kraj, ale wiara religijna pozostaje. W Fallout: New Vegas – Honest Hearts mężowie boży walczą o pokój w krainie, w której nie da się uniknąć walki – potężny motyw dla dodatku do pobrania. Historia Honest Hearts nie korzysta z tej płodnej przesłanki, ale ta przesłanka wciąż wzbogaca tę formalną, ale przyjemną przygodę w Parku Narodowym Zion w stanie Utah. Jak sama nazwa wskazuje, region ten jest postrzegany przez niektórych jako ziemia obiecana i to tutaj dwaj przywódcy religijni walczą o kontrolę nad walczącym plemieniem, które ich wypędzi. Syjon to duże, sugestywne miejsce na nową przygodę, a jest tu wystarczająco dużo nowych treści, abyś był zajęty przez cztery lub pięć godzin, gdy strzelasz do gekonów i poznajesz lokalne plemiona. To powiedziawszy, Honest Hearts nie pozostawia trwałego wrażenia; żadna z jej postaci, lokalizacji ani wydarzeń nie dorównuje tym z głównej gry ani nawet najlepszymi pakietami zawartości Fallout 3. Jednak ta przyjemna wycieczka daje wiele możliwości skorzystania z możliwości wyboru i nagradza cię nowymi korzyściami, nowymi broń i wyższy poziom limitu.

Te gekony są wściekłe, że nie dostały wybranych części w reklamie ubezpieczenia samochodu.Te gekony są wściekłe, że nie dostały wybranych części w reklamie ubezpieczenia samochodu.

Dwóch mężczyzn w centrum Uczciwych Serc to uczciwi, dobrzy ludzie, którzy mimo wszystko nie zgadzają się, jak radzić sobie z Białymi Nogami, brutalnym plemieniem nomadów, które chcą skalpować każdego, kto ośmieli się im przeciwstawić. Jednym z tych mężczyzn jest Daniel, misjonarz mormonów blisko związany z plemieniem zwanym Smutkami. Drugi to Joshua Graham, znany również jako The Burned Man. Joshua preferuje agresywne podejście do Białych Nog, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jego brutalną przeszłość w Legionie Cezara. Jest kochany przez plemię Dead Horses i głosi, że ludzkość powinna unikać chciwości świata zewnętrznego. Wpadasz na obu mężczyzn po tym, jak karawana handlowa, do której dołączasz, pada ofiarą Białych Nog, choć żaden z nich nie robi większego wrażenia. Joshua potrzebuje zapasów, takich jak pudełka na lunch i krótkofalówki; Daniel zleca ci odnalezienie map i rozbrajanie pułapek. To sympatyczni mężczyźni, którzy jednak każą się zastanawiać, jak udało im się wzbudzić oddanie miejscowych. Joshua mówi, że został rzucony na Ziemię, aby pokazać ludziom, jak walczyć, ale mówi spokojnym tonem, bez cienia pasji. Jak na kogoś, kto nazywa się The Burned Man, jego osobowość nie ma ognia, a zadania, które musi wykonać, nie są nadzwyczajne.

Choć narracja jest przyziemna, nadal masz mile widziane możliwości podejmowania decyzji, chociaż miałyby one większą wagę, gdybyś był bardziej zainteresowany konsekwencjami. Misje standardowe pozwalają na odrobinę elastyczności. Możesz zabić gigantyczne stworzenia Yao Guai, które zagrażają obozowi, lub zawalić jaskinię, w której żyją. Możesz przekonać członka plemienia do podążania za głosem serca i odkrywania „cywilizowanego” świata lub zachęcić go do pozostania ze swoim ludem. Ostateczna seria decyzji determinuje przyszłość różnych postaci i ich plemion i została nakreślona w epilogu, który kończy przygodę w tradycyjnym stylu Fallouta. Niektóre z tych postaci obejmują osoby, które dołączają do ciebie jako naśladowcy i, podobnie jak Joshua i Daniel, mają wyjątkowo wyrównany temperament. Jednak dobrze jest mieć jego towarzystwo, szczególnie Obudzonej Chmury, pobożnej kobiety z plemienia Smutek, która ma dług u Daniela za uratowanie jej życia. Szkoda, że ​​niektóre misje, w których te postacie dołączają do ciebie, są tak rutynowe. Znajdź klucz, otwórz szafkę, znajdź kompas - to proste zadania, które wymagały odrobiny dekoracji z lepszym kontekstem.

Hooked on Phonics nie działa dla wszystkich.Hooked on Phonics nie działa dla wszystkich.

Jednak niektóre questy oferują pewną różnorodność, w tym takie, w którym zmierzysz się z gigantycznym stworzeniem w ostatecznej bitwie o Uczciwe Serca. Nagrodą jest doskonała broń do walki w zwarciu, która dobrze uzupełnia onieśmielający hełm, który możesz również złapać przed powrotem do Mojave. Inne namacalne korzyści w tej zawartości to broń (taka jak tomahawki) i nowe profity (dodatkowe obrażenia, gdy kończyny są okaleczone). Ponadto limit poziomu został zwiększony o pięć. Syjon służy również jako jego własna nagroda; jej kłujące kaktusy i czerwono-pomarańczowe płaskowyże stanowią świetne tło dla Twoich podróży. Ten silnik graficzny pokazuje swój wiek, z mdłymi teksturami, częstymi przerwami i drganiami oraz niezręcznymi animacjami. Jednak kempingi usiane pustymi butelkami po piwie i porzuconymi grillami społeczności skutecznie przypominają o cywilizacji, przed którą Joshua chce chronić swoich wyznawców.

Będąc grą Fallout, nie jest zaskoczeniem, że możesz natknąć się na wiele błędów. Należą do nich niektórzy wrogowie, których nie można zranić ani namierzyć w systemie wspomagania namierzania Vault-Tec, ponieważ stoją w wodzie; sekwencje VATS, które zatrzymują się na 30 sekund lub dłużej przed kontynuowaniem; oraz postacie niezależne biegnące w powietrzu zamiast na ziemi. Nie pozwól jednak, aby te typowe pułapki powstrzymały Cię przed rozważeniem Fallout: New Vegas – Honest Hearts. Historia i związane z nią zadania nie są zaskakujące, ale ten dodatek daje ci możliwość ponownego wpływania na tych, których spotykasz i osiągania swoich celów według własnego uznania. Robisz te rzeczy w pustynnym otoczeniu, które jest domem dla tylu stworzeń i jaskiń, że warto je odkrywać.

Pobierz Fallout: New Vegas – Honest Hearts Review

TOP. jeden
Fallout: Życie po
Fallout: Życie po
Amazon Prime Video (wideo na żądanie); Megan Park (reżyser) - Mark Andrews (producent)
Udostępnij to