Zabawna rozgrywka i swobodny wygląd Doodle Jump sprawiają, że jest to król gatunku doodle.

Epidemia doodli rozprzestrzenia się za pośrednictwem smartfonów w całym kraju. Gry Doodle pojawiają się wszędzie, gdzie spojrzysz, zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. W tej chwili może być nawet jeden w twojej kieszeni.

Skocz swoją drogę do wyższego wyniku.Skocz swoją drogę do wyższego wyniku.

Tym, co wyróżnia gry do rysowania poza pakietem, jest ich grafika, która wygląda jak coś, co można narysować na marginesach kartki papieru. W rzeczywistości tła większości gier doodle są ustawione tak, aby wyglądały jak zeszyt lub papier milimetrowy i zwykle mają zwariowane poczucie humoru. Doodle Jump była jedną z pierwszych gier, w której zastosowano tę estetykę, a także jedną z najlepszych.

W grze sterujesz dziwnym, małym obcym stworzeniem zwanym Doodle, które wygląda jak żarówka z pyskiem i czterema nogami podobnymi do owada. Twoim celem jest pomóc Doodle skakać jak najwyżej na niekończących się platformach bez upadku.

Doodle przeskakuje automatycznie, więc wszystko, co musisz zrobić, to kontrolować jego ruch w lewo iw prawo, przechylając telefon. Sterowanie pochyleniem jest precyzyjnie dostrojone, co ułatwia opanowanie gry. Początkowo platformy są wszędzie, co ułatwia przeskoczenie pierwszych kilkuset stóp. Ale w miarę wchodzenia w górę napotykasz coraz mniej platform, co zwiększa prawdopodobieństwo, że przegapisz następny skok. Jeśli spadniesz poza dół ekranu, spadasz na śmierć.

Idąc w górę, gra wprowadza nowe elementy rozgrywki. Widzisz popękane platformy, na które nie można bezpiecznie wskoczyć, platformy, które się poruszają, a także takie, które zmieniają kolor i znikają. W trakcie gry pojawiają się rozproszeni wrogowie. Stukanie w wrogów natychmiast cię zabija, ale możesz ich zabić, dotykając ekranu, aby pluć na nich kamieniem. Powinieneś także być świadomy czarnych dziur; nie można ich zabić.

Jednak nie wszystko ma cię złapać. Możesz także znaleźć sprężyny, trampoliny i plecaki odrzutowe, które zapewniają przydatne i satysfakcjonujące doładowania. Gra śledzi również Twoje najlepsze wyniki za pomocą internetowych tabel liderów. Kiedy się wspinasz, widzisz pseudonimy niektórych osób, których najlepszy wynik pokonujesz. To bardzo sprytny sposób łączenia wyników w tabeli liderów w grze. Jeśli znudzi Ci się standardowa grafika, możesz wymienić ją na jedną z siedmiu innych skórek dostępnych w grze, w tym upiorny świat Halloween i śnieżną zimową krainę czarów. Gra działa tak samo, niezależnie od użytego motywu, ale doceniana jest różnorodność.

Największym zarzutem, jaki możesz narzucić Doodle Jump, jest to, że jest zbyt uproszczony – w końcu wszystko, co robisz, to skakanie. Z drugiej strony ta prostota jest częścią uroku. To jest dokładnie ten rodzaj gry, w której wyciągasz telefon i grasz przez kilka minut; jest idealny, gdy czekasz na autobus, na pociąg lub gdy masz trochę czasu.

Ta recenzja została dostarczona przez SlideToPlay.com, partnera TechRadar w zakresie treści mobilnych.

Pobierz Doodle Jump do recenzji na Androida

TOP. jeden
Dobble – gra karciana po hiszpańsku i portugalsku
Dobble – gra karciana po hiszpańsku i portugalsku
gra towarzyska; Gra szybkości, obserwacji i refleksu; Znajdź te same symbole
15,99 EUR
Udostępnij to