Bogato teksturowana i pełna niezapomnianych chwil Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to cud wśród gier RPG.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to prezent ozłacony chwilami, które pozostają z tobą nawet po zamknięciu kurtyny w tej mrocznej opowieści o niepewnej przeszłości i niepewnej przyszłości. Podobnie jak rzadkie róże pamięci, które rosną na bujnych polach tej gry RPG, chwile te są starannie kultywowane. Są znaczące nie tylko dlatego, że są pełne entuzjazmu, ale także dlatego, że stawka jest zarówno osobista, jak i polityczna. Jako Geralt z Rivii twoje czyny nie tylko przybliżają cię do prawdy o twojej mrocznej historii, ale także wpływają na losy wojny. I tak jak ty dzierżysz swoją władzę nad wydarzeniami w tej grze, oni dzierżą swoją władzę nad tobą, jeszcze bardziej wciągając cię w piękny świat zamieszkany przez walczące trolle i pijane, oszalałe na punkcie seksu krasnoludy. Niektóre błędy, dziwactwa związane z walką i inne słabości są irytujące, ale nie zmniejszają zbytnio wpływu eksploracji lochu, którego ściany sączą się z agonii, której właśnie byłeś świadkiem. Ta znakomita kontynuacja RPG oferuje śmiały wszechświat utkany z niepewnych sojuszy i dobrze strzeżonych tajemnic.

Kliknij, aby ponownie aktywować

 • Gran Turismo 7 – Znajdź swój zwiastun
 • Ujawniono lutową grę PS Plus… Niech rozpocznie się Crumpocalypse | Aktualności TechRadar
 • Uncharted: Kolekcja Legacy of Thieves – porównanie grafiki na PS4 i PS5
 • Recenzja filmu Uncharted: Legacy of Thieves
 • Historia gier Pokémon (główna seria)
 • Zwiastun Crysis 4 (tytuł roboczy)
 • Apex Legends: Defiance – zwiastun premierowy
 • PUBG MOBILE | Podsumowanie: zwiastun szybkich bitew
 • Summertime Madness – Rozszerzony zwiastun premierowy
 • Dwupunktowy kampus | ZAMÓWIENIE W PRZEDSPRZEDAŻY JUŻ DOSTĘPNE!
 • Animal Crossing: Zapowiedź dużej aktualizacji Pocket Camp
 • Shin Megami Tensei V — zwiastun z nagrodami
 • Udostępniaj, rozpowszechniaj

  • Oplatać
  • Zintegruj

  Rozmiar: 640 × 360480 × 270

  • To zaczyna się na:
  • Kończy się w:
  • Samoreprodukcja
  • Hebilla

  Czy chcesz, abyśmy zapamiętali te ustawienia dla wszystkich Twoich urządzeń?

  Zarejestruj się lub zaloguj teraz!

  Aby oglądać filmy, użyj przeglądarki zgodnej z formatem HTML5. Ten film ma nieprawidłowy format pliku. 00:00:00

 • HTML5
 • Samochody
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wysoki
 • muczeć
 • Zgłoś problem Przepraszamy, ale nie masz dostępu do tej zawartości! Wpisz swoją datę urodzenia, aby to zobaczyć

  Klikając „enter”, zgadzasz się na Warunki TechRadar

  Warunki użytkowania i polityka prywatności

  Wpisać

  Teraz odtwarzane: Recenzja wideo Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

  Fenomenalny projekt graficzny Wiedźmina 2 nie jest jego cechą charakterystyczną, ale jest efektownym rysunkiem i tworzy natychmiastowe połączenie z prowokacyjnym tonem gry. Na obrzeżach krasnoludzkiej enklawy światło słoneczne migocze nad zamglonym basenem; wieża tuż za nią jest wypełniona potężnymi magicznymi właściwościami; zarośla wokół ciebie rzucają głębokie cienie, ale złote promienie słońca porywają cię do przodu. W Wiedźminie 2 takie widoki bardzo dużo komunikują. Delikatna koronka naszyjnika wiedźmy nadaje jej królewski wygląd, ale ciemny makijaż i ciemnobrązowe oczy mówią o tajemnicach pod powierzchnią. Czerwona blizna nad górną wargą zbuntowanego elfa jest nie tylko świadectwem dawnej przemocy, ale także sugestią permanentnego grymasu. Ściany, klify i łąki to nie tylko powtarzające się tekstury. Przyjrzyj się uważnie wzorom wyrytym w kamiennej kolumnie, a zauważysz, jak każdy z nich jest nieco inny. Może się to wydawać nieistotnymi szczegółami, ale świadczą one o dbałości o każdy aspekt środowiska gry i modeli postaci.

  Wyjątkową sztukę reprezentuje równie znakomita technologia, która pozwala podziwiać rozdarcia w spodniach najemnika, pojedyncze pióra harpii oraz sprzączki i szwy na ubraniu Geralta. Mimo to Wiedźmin 2 dotyczy zarówno wielkich gestów, jak i szczegółów tekstur. Mijasz gigantycznego smoka i inne groteski, z których każda porusza się z poczuciem ciężaru odpowiadającym proporcjom stworzenia. Przeszywające kolory, ryczące płomienie i świecące promienie światła sprawiają, że doskonałe środowiska, takie jak kanały i jaskinie, są ekscytujące do eksploracji. Co zaskakujące, całe to piękno jest renderowane przy użyciu technologii DirectX 9 zamiast nowszego DirectX 11. Gra jest jednak wymagająca sprzętowo, choć jest atrakcyjna nawet na niższych ustawieniach. Wśród wszystkich graficznych czarów wyróżnia się kilka skaz, takich jak mechaniczne animacje twarzy, postacie pojawiające się podczas przerywników filmowych i sporadyczny spadek liczby klatek na sekundę. Ale takie subtelności są łatwo tolerowane w tym bujnym cyfrowym świecie.

  Nie wszystko złoto, co się świeci.Nie wszystko złoto, co się świeci.

  A cóż to za świat, pełen aktywności, ale zabarwiony przemocą i bólem. Początkowe momenty przygotowują cię na brutalne niuanse gry, pokazując uwięzionego Geralta z Rivii, który jest chłostany i wyśmiewany przez swoich strażników. Zniekształcone ciało Geralta nie jest łatwe do zauważenia, ale jest tematycznie istotne: wiedźmin jest przerażony swoją przeszłością. Geralt, niegdyś uważany za zmarłego, wciąż zbiera wspomnienia o zaciekłej bitwie i piękności o imieniu Yennefer. Historia jest inspirowana tymi utraconymi wspomnieniami, zestawiając przemoc i seks. Jawi się też jako nieuchronny i naturalny skutek ludzkiej (i pozaludzkiej) kondycji. Nadal możesz sypiać z różnymi kobietami w Wiedźminie 2, tak jak mogłeś w oryginalnej grze, chociaż nie zbierasz już kart seksu. Uprawianie miłości (lub orka, jak nazywa to wiele postaci) to częsty temat rozmów i jedna z ulubionych rozrywek Geralta. Możesz spać z kilkoma różnymi kobietami, a gra ledwo unika nagości, łatwo zdobywając swoją dojrzałą ocenę. Jednak rany szarpane na plecach Geralta dobitnie przypominają, że ta ziemska przyjemność jest dla niego tylko chwilowym wytchnieniem.

  Ale Wiedźmin 2 to nie tylko seks czy przemoc. Chodzi o poszukiwanie prawdy. Geralt szuka wskazówek dotyczących swojej przeszłości, a także królewskiego zabójcy, który zabił króla Foltesta pod koniec Wiedźmina. Tożsamość tego mężczyzny nie jest długo tajemnicą, ale nie jest też tajemnicą morderstwa; jest raczej kroniką odkrycia, odkupienia i politycznych zawirowań. Geralt zostaje oskarżony o morderstwo Foltesta, ale w miarę jak zbliża się do prawdziwego zabójcy, coraz bardziej angażuje się w walki o władzę w regionie. Nie licząc prologu i epilogu, Wiedźmina 2 dzieli się na trzy akty. Ta pierwsza koncentruje się przede wszystkim na tropieniu zabójcy, podczas gdy druga znacznie rozszerza fabułę, wprowadzając tak wiele nowych postaci i historii, że początkowo można się pomylić. Jednak zawiła fabuła wydaje się eksplodować w ostatnim odcinku, by rozpaść się na końcu. Brak zamknięcia zwiastuje kontynuację i sprawia, że ​​akt końcowy jest gwałtowny w porównaniu z solidnością dwóch pierwszych.

  Harpie z piór wyją razem.Harpie z piór wyją razem.

  Stare i nowe postacie pomagają i utrudniają zadanie Geralta. Należą do nich ekstrawagancki bard Jaskier i ziemisty Zoltan, niegrzeczny krasnolud, który, jak większość krasnoludów w Wiedźminie 2, kocha kobiety i alkohol. Krasnoludy są bogatym źródłem humoru w większości gier RPG, a Wiedźmin 2 nie jest wyjątkiem. Jednak ton jest tutaj inny. To najgorętsze krasnoludy, jakie kiedykolwiek spotkasz, ale komedia jest osłabiona przez ukryty niepokój. Na pierwszy rzut oka zabawne jest wiedzieć, że trzeźwe karły są wyrzutkami. Ale kiedy krasnolud wyznaje, że boi się ostracyzmu, ponieważ nie pije, rozumiemy jego strach. Możesz podziwiać entuzjazm, z jakim brodaty bohater idzie do bitwy po raz pierwszy, ale po naciśnięciu przyznaje się do swoich obaw. Oprócz okazjonalnych przemówień wyjaśniających, większość dialogów wydaje się naturalna, w tym uwagi wypowiadane przez przypadkowych obywateli. Większość aktorów głosowych wykonuje dobrą robotę, ożywiając te postacie, pomimo okazjonalnej pustej nuty. (Aktorka, która po raz kolejny gra Triss Merigold, wygląda jak przypadkowa służąca, która rzuciła się do studia na odczyty w ostatniej chwili.)

  Wiedźmin 2 nie jest grą z otwartym światem w stylu gier The Elder Scrolls; każdy obszar jest stosunkowo ograniczony, ale wystarczająco duży, aby zachęcić do eksploracji. Nagrodą za to są nie tylko piękne widoki. Możesz odkryć skrzynię, którą można otworzyć tylko poprzez interpretację wskazówek na pobliskim zwoju lub natknąć się na gigantycznego pajęczaka strzegącego skarbu. Jednak elastyczność gry nie wynika z szeroko otwierających się podróży; Oto niezwykłe sposoby, w jakie możesz wpłynąć na historię i zasadniczo zmienić kierunek swoich przyszłych podróży. Na przykład wybory, których dokonasz pod koniec Aktu 1, nie tylko decydują o tym, jak potoczą się bezpośrednie wydarzenia w historii, ale także mają dramatyczny wpływ na całą grę. Postacie obok ciebie, wrogowie, z którymi się mierzysz, dialogi… wszystkie różnią się w zależności od serii decyzji, których gra nigdy nie zapomina. I nie są to „dobre” lub „złe” wybory: są to niejednoznaczne okoliczności z niejednoznacznymi skutkami, co jest w porządku. Geralta nie interesuje heroizm ani nikczemność. Żegluj po wzburzonych wodach, nie szukając ani sprawiedliwości, ani niesprawiedliwości, tylko odpowiedzi.

  Wiele cudownych chwil oznacza jego wybory. Zwykle wydarzenia, które najlepiej pamiętasz z gier RPG, są związane z fabułą: postacie, zwroty akcji, przegrane, zakończenia. Natomiast Wiedźmin 2 rejestruje wydarzenia z gry na twoim…

  Skąd pobrać recenzję gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

  SprzedażTOP. jeden
  Krytyczni historycy sztuki: 115 (Tratwa Meduzy)
  Krytyczni historycy sztuki: 115 (Tratwa Meduzy)
  Podro, Michael (autor)
  13,21 EUR
  Udostępnij to