Ten powtarzalny bieg przez krainę przed czasem nie oddaje koncepcji gry walki z dinozaurami.

Jeśli myślałeś, że bijatyka, w której wcielasz się w potężne dinozaury, nie może być żmudną pracą, przygotuj się na złe wieści. Combat of Giants: Dinosaurs 3D to żmudna robota pełna treści pochodzących z recyklingu. Walki są powtarzalne i niekwestionowane, do których dołączają krótkie truchty biegaczy w dżungli lub skałach. Przynajmniej oprawa wizualna jest atrakcyjna, ożywiona stereoskopową głębią, a nazywanie i dostosowywanie wybranego dinozaura jest trochę zabawne, jeśli fioletowy, wysadzany gwiazdami tyranozaur rex rozśmiesza cię. Ale nie będziesz stawiać Barneya przeciwko tworom twojego przyjaciela; To nie jest gra wieloosobowa, polegająca tylko na wymianie przedmiotów, aby pokazać łączność bezprzewodową 3DS.

mądra dziewczyna.mądra dziewczyna.

Osadzona w czasach, gdy dinozaury nie tylko rządziły Ziemią, ale także kiedy kredowe i jurajskie kreatury mieszały się i walczyły (przepraszam paleontologów), Combat of Giants: Dinosaurs 3D pozwala ci wybrać dinozaura spośród czterech typów: drapieżnik, myśliwy, szarżer lub obrońcy, a następnie przeprowadź go przez serię liniowych i otoczonych ścianami poziomów, przerywanych walkami z innymi strasznymi jaszczurkami. Ci faceci są sługami złego Arkozaura, dla którego zniszczenia pracujesz. Walki nie są przypadkowymi bitwami, ale wyraźnie oznaczoną sekwencją walk; Gdy tupniesz na górnym ekranie, na dolnym ekranie pojawi się wskazówka ze znacznikami, które dokładnie wskazują, kiedy spotkasz kolejnego dinozaura.

W ramach każdego poziomu walki toczą się z jedną klasą dinozaurów, co jest równoznaczne z podobnymi walkami z podobnymi przeciwnikami. W nich masz kilka opcji ofensywnych (jeden atak, jedno pchnięcie) i mniej defensywnych (unik). Najbliższą kombinacją jest szaleńczy atak z wieloma trafieniami, w którym unikasz jedynego ataku wroga, a następnie naciskasz przycisk, podczas gdy on jest zdezorientowany, jak udało ci się uniknąć jego jedynego ataku. Nie należy się mylić, ponieważ jego jedyny atak, dwa, w najtrudniejszych przypadkach, jest wysyłany telegraficznie na całe jego ogromne, przypominające dinozaura ciało, które błyska jaskrawą czerwienią. Czasami będzie migać jasnoniebiesko, nie sygnalizując ataku, tylko dla zabawy, a potem możesz go uderzyć, aby uzyskać moc ataku dino, która po aktywacji zapewnia automatyczną lawinę trafień. Walki na końcu poziomu są najtrudniejsze, ponieważ być może będziesz musiał robić uniki w lewo lub w prawo, aby uniknąć trafienia.

Następnie, gdy ukończysz kampanię i wybrany przez ciebie dinozaur zostanie mistrzem, możesz wybrać innego dinozaura, aby powtórzyć proces. Musisz to zrobić w sumie cztery razy, po jednym dinozaurze z każdej klasy, ponieważ potrzebujesz czterech bohaterów, aby zmierzyć się z Arkozaurem. To cztery niemal identyczne grindy przez niemal identyczną serię poziomów (dżungla, kanion, wulkan), zanim dotrzesz do końca gry i zmierzysz się z bossem. Jedyną znaczącą różnicą w twoim drugim, trzecim i czwartym biegu jest możliwość wezwania poprzedniego mistrza, aby tymczasowo zajął twoje miejsce w bitwie. To małe pocieszenie, że pod koniec czwartego razu odblokujesz wiele „zabawnych faktów” i zabawnych alternatywnych kolorów, a także znaki dla swojego mistrza. Uzyskuje się je, zbierając kości, które z kolei uzyskuje się, łamiąc gałęzie i miażdżąc skały na ich drodze.

Zyskasz także mnóstwo łupów od przeciwników w postaci płyt pancerza, rogów i pazurów, które zmieniają statystyki twojego prehistorycznego wojownika, jeśli nie jego wygląd. Dają one na przykład więcej zdrowia lub siły zadającej obrażenia lub poprawiają zdolność odpychania wrogów podczas ataku, zwiększając szanse na wypchnięcie przeciwnika z ringu zamiast całkowitego wyczerpania jego paska zdrowia. Istnieją setki tych przedmiotów do odebrania i możesz wymieniać je z innym graczem przez połączenie lokalne, ale przedmioty, z powtarzającymi się ikonami przedmiotów i nieznacznie zmiennymi listami ulepszeń statystyk, są wystarczająco trudne, aby chcieć handlować.

T. rex nie chce być prowadzony; chce polować.T. rex nie chce być prowadzony; chce polować.

Obrazy, choć powtarzalne, są przyzwoite i przyjemnie kolorowe. Modele dinozaurów wyglądają dobrze. Istnieją również „stroje” do odblokowania, które zamieniają twojego wojownika w szkielet w stylu muzeum. Efekt 3D jest wystarczająco ładny i animuje korytarze dżungli, wysadzane drzewami wąwozy i małe meteoryty śmigające po niebie i uderzające w ziemię, co wskazuje na zbliżające się wydarzenie wyginięcia, które może obrócić cały ten konflikt w nicość.

Na dolnym ekranie nie widać zbyt wiele akcji, poświęconych ekranom menu i ekwipunku. Możliwości dotykowe ekranu dotykowego nawet nie wchodzą w grę, a pisanie „BARNEY” na ekranie nazwy dinozaura jest uciążliwe, na przykład za pomocą podkładki kierunkowej zamiast rysika. Jednak moc StreetPass nie jest całkowicie zmarnowana. Jeśli przejdziesz obok gracza z dinozaurem tej samej klasy, otrzymasz przedmiot. Jeśli miniesz gracza z dinozaurem innej klasy, automatycznie walczą. Oznacza to, że porównują arkusze statystyk i jeśli wygrasz, otrzymasz przedmiot. To lepsze niż nic, ale daleko mu do trybu wieloosobowego z trybem, w którym Twój niestandardowy Tyrannosaurus Rex idzie łeb w łeb z czyimś Triceratopsem.

Niewiele można polecić Combat of Giants: Dinosaurs 3D, nawet graczowi, który jest wielkim fanem dinozaurów. Tylko bardzo młodzi lub niedoświadczeni gracze będą musieli zmierzyć się z dokładnie telegrafowanymi bitwami typu dodge-hit-dodge, a różowy karcharodontozaur może bawić resztę z nas tylko przez ograniczony czas. To wstyd, kiedy koncepcja „gry walki z dinozaurami” jest tak pełna potencjału.

Gdzie pobrać Combat of Giants: Dinosaur Review 3D

Udostępnij to